دوشنبه , 3 آذر 1399
خانه / اخبار ایران / جذب اساتید از خارج کشور جایگزین اعزام دانشجو به خارج می شود

جذب اساتید از خارج کشور جایگزین اعزام دانشجو به خارج می شود

بیا تو مالزی -
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از برنامه های وزارت بهداشت جذب اساتید مجرب از خارج کشور به جای اعزام دانشجو به خارج کشور هستیم…

دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر از اولویت گذاری بخش آموزش وزارت بهداشت برای حضور اساتید خارج از کشور در دانشگاههای داخل کشور خبر داد و گفت: آوردن استاد از خارج به داخل از اولویت های مهم وزارت بهداشت است و با توجه به این که مدت زمان زیادی برای تربیت دانشجو در خارج از کشور صرف می شود سعی داریم به جای اعزام دانشجو به خارج از این روش استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: همچنین به دلیل زمان بر بودن بورسهای خارج از کشور با ارائه برنامه های مشترک با خارج در موضوعات مورد نیاز کشور و تعریف شده در نقشه جامع علمی با سرعت بیشتری به هدف خواهیم رسید.

عین اللهی ارتباطات بین المللی و تشویق و ترغیب به فرصت های مطالعاتی در بخش های مورد نیاز و ارائه بورسهای کوتاه مدت و بلند مدت در خصوص بخشهایی که در نقشه جامع علمی کشور مد نظر قرار دارد را از الزامات کشور برشمرد.

وی تعامل میان آموزش و سلامت را از دیگر اولویت های بخش آموزش برشمرد و گفت: اساتید علوم پزشکی باید درگیر مشکلات سلامت شوند و اگر نوآوری خاصی در زمینه سلامت داشته باشند می توانند از آئین نامه ارتقاء استفاده کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از ایجاد پایگاههای تحقیقاتی و آموزشی در مناطق آزاد برای رشته های علوم پزشکی نیز خبر داد و گفت: با توجه به حضور شعب بین المللی دانشگاههای علوم پزشکی در این مناطق برنامه ریزی لازم برای ایجاد پایگاههای تحقیقاتی و آموزشی در مناطق آزاد در حال انجام است.

وی اضافه کرد: علاوه بر ایجاد شعب بین المللی دانشگاههای علوم پزشکی که زمینه ساز این موضوع است، می تواند فضا را برای مرحله سوم پذیرش دانشجو در این شعب با حضور دانشجویان خارجی فراهم می شود.

عین اللهی افزود: پذیرش این دانشجویان به صورت پرداخت شهریه و بر اساس ضوابط شعب بین المللی صورت می گیرد و برنامه ریزی های آن در حال انجام است. یکی از علل انتخاب این مناطق نیز برای پذیرش دانشجوی خارجی، امکان تردد راحت بین المللی در این مناطق است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب