پنج شنبه , 8 آبان 1399
خانه / اخبار جهان / جمشید دلشاد ، اولین شهردار ایرانی در آمریکا

جمشید دلشاد ، اولین شهردار ایرانی در آمریکا

بیا تو مالزی -

جمشید دلشاد نخستین ایرانی است که به شهرداری یک شهر در آمریکا انتخاب می شود…

به گزارش بی بی سی دلشاد که اولین بار چهار سال پیش به عضویت شورای شهر بورلی هیلز و معاونت شهرداری آن انتخاب شد، یک ایرانی کلیمی است.
وی در انتخابات اخیر این شورا آرای لازم برای کسب سمت شهرداری این شهر را کسب کرد.
قرار است مجمع عمومی شورای شهر بورلی هیلز در روز ۲۷ مارس دلشاد را به طور رسمی به عنوان شهردار جدید اعلام کند.
بورلی هیلز با جمعیتی در حدود ۳۳ هزار نفر در ایالت کالیفزنیا و در غرب شهر لس آنجلس قرار دارد.
دستکم ۸ هزار نفر از ساکنان بورلی هیلز ایرانی هستند.
جمشید دلشاد که ۶۶ سال سن دارد، چهل و هشت سال است که ساکن ایالت کالیفرنیا است و در زمینه صنعت رایانه بسیار موفق بوده است.
او همچنین در هیات مدیره پنج مؤسسه خیریه خدمت کرده است.
جمشید دلشاد موفقیت خود در شورای شهر بورلی هیلز را برای حضور بیشتر ایرانی های کالیفرنیا در عرصه های اجتماعی و سیاسی مهم می داند.
او می گوید حضور چهار ساله او در شورای شهر بورلی هیلز و رای اول در انتخابات اخیر این شورا به شناساندن ایرانی ها در عرصه اجتماعی کالیفرنیا کمک کرده است.
به گفته آقای دلشاد ایرانی های آمریکا به رغم موفقیت های فردی به خاطر نگرانی و آشنا نبودن با نظام سیاسی، مشارکت چندانی در امور اجتماعی خود نداشته اند.

به گفته او: "ایرانی های بورلی هیلز از نظر تحصیلی و شغلی در موقعیت خوبی قرار دارند. منتهی تا به حال کسی را نداشته اند که در (حضور در عرصه های اجتماعی) را به روی آنها بازکند. متاسفانه چون خیلی با هم همکاری نمی کنند و با این فعالیت ها هم آشنا نیستند، آنهایی هم که قصد حضور در انتخابات شورای شهر یا هیأت مدیره آموزش و پروش را داشتند، شکست خورده اند."
جمشید دلشاد همچنین می گوید قصد دارد در دوران خدمتش به خاطر حضور جمعیت قابل توجه ایرانی، مراسم نوروز را به طور رسمی در بورلی هیلز برگزار کند.
به گفته او: "شهر لس آنجلس امروز را به عنوان روز نوروز نامگذاری کرده بود و شهردار لس آنجلس به من تبریک گفت. خیلی از دوستان ایرانی به این مراسم آمده بودند و لباس های قشنگی پوشیده بودند و موسیقی ایرانی در آن اجرا شد. من هم تصمیم دارم سال آینده یک روز را در شهر بورلی هیلز به نام ایران و نوروز نامگذاری کنم."

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

5 دیدگاه

 1. حمید رضا رابط اسحاقی

  بسیار خوشحالم هستم و به خود میبالم که ایرانیان هم وطنم در هرکجای دنیا بروند خوش میدرخشند من دانشجوی مهندسی کامپیوتر ترم آخر هستم و در آینده نزدیکی در کنار شما خواهم بود و امیدوارم مرا راهنمایی کنید که چگوته سریعترین راه را برای اقامت سریعتر انتخاب کنم متشکرم

 2. دمت گرم دلشاد….افرین خیلی خوبه کی یادت نرفته اصلیتتو…. اقا منم حتما یه روز میام…حتما

 3. دست شما درد نکنه…..به ایرانیهای مقیم اونجا بفرمایید که سعی کنن هیچوقت اصلیتشونو فراموش نکنن…..لطفا به ایرانیهای تازه وارد کمک کنید…… همیشه سلامت باشید..

 4. علی زمان شاهیوند

  من به عنوان یک ایرانی نمی توانم این خبر را بخوانم ولی خوشحال نباشم آفرین بر تو که نام ایران عزیز را در قلب امریکا حک کردی

 5. ـــیّدعلی ذوالفقاری

  دوستان خوبم ایشان یك کلیمی است نه یك مسلمان شیعه،،،
  افتاد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب