سه شنبه , 9 آذر 1400
خانه / اخبار مالزی / جهش باورنكردی بورس كوآلالامپور

جهش باورنكردی بورس كوآلالامپور

بیا تو مالزی -

نوسانات شدید بورسی در شرق آسیا به گونه ای بوده كه امكان هرگونه برنامه ریزی و پیش بینی را از كارشناسان سلب نموده است…به گزارش خبرنگار فارس از شرق آسیا، در حالی كه در ماه آگوست یكی از مرگبارترین سقوط شاخص ها در بورس كوآلالامپور به وقوع پیوست و بسیار از سرمایه گذاران خود را تلف شده فرض می كردند اما به ناگاه ورق برگشت و شاخص كامپوزیت بورس كوآلالامپور با همان سرعتی كه سقوط كرده بود راه پیشرفت را در پیش گرفت.

در اوایل ماه آگوست (دوماه پیش) و درپی ركود در بازار مسكن آمریكا و بالارفتن ضریب ریسك در سرمایه گذاری بورس ناگهان تمام شاخص های بورسی جهان از جمله بازار كوآلالمپور شكلی سقوط وار در پیش گرفتند.
این سقوط شاخص ها به حدی شدید بود كه بسیاری آن را با بحران مالی آسیا در سالهای 96 و 97 مقایسه می نمودند.

در طی كمتر از دو هفته شاخص كامپوزیت بورس كوالالامپور از عدد هزار و 384 به كمتر از هزار و 190 واحد رسید و این امر كاهش شدید گردش مالی این بورس را نیز به همراه داشت به طوری كه كل مبلغ در حال گردش از 15 هزارو 200 میلیون رینگیت به كمتر از شش‌هزار و 400 رینگیت رسید.

اما هنوز اواسط اگوست بود كه با ترمیم نرخ بهره در آمریكا آنهم دوبار پیاپی باعث شد تا سرمایه گذاران امیدوار به كسب سود شوند ضمن این كه این زمان ایام خوبی برای خرید سهام با قیمتهای پائین بود.

از این رو شاخص كامپوزیت با سرعتی باورنكردنی مراحل رشد را طی نمود و اگرچه در ماه سپتامبر مجددا دچار یك نوسان جزیی شد اما با ورود به ماه اكتبر شاخص به سطح معمول خود در بورس رسیده بود.
طی روزهای اخیر نیز شاخص بورس مالزی همچنان به پیشرفت خود ادامه داده است به طوری كه دیروز از رقم هزارو 369 واحد نیز عبور كرد.

گردش مالی بورس كوآلالامپور نیز این روزها به حدود 15 هزار میلیون رینگیت رسیده است.

امروز آخرین روز كاری بورس كوآلالامپور می باشد و از فردا تعطیلات عید فطر آغاز می شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب