یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / جوابیه سفارت ایران در مالزی

جوابیه سفارت ایران در مالزی

بیا تو مالزی -

در پی عدم استقبال از نمایشگاه بازرگانی ایران در کوالالامپور ،سفارت ایران به برخی گزارش های رسانه ای درباره برپایی این نمایشگاه پاسخ گفت.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی با انتشار جوابیه ای كه نسخه ای از آن در اختیار دفتر ایرنا در این كشور قرار گرفت به برخی گزارش های منتشر شده رسانه ای درباره نحوه برپایی نمایشگاه بازرگانی اختصاصی ایران در كوالالامپور پاسخ داد.
سفارت ایران در مطلب خود آورده است: این سفارت برگزار كننده نمایشگاه نبوده و هیچگونه مسئولیت و مشاركتی در راه اندازی آن نداشته است كه متاسفانه برخی از سایت ها گزارش خلاف آن را انعكاس داده اند. در جوابیه سفارت ایران آمده است: انتظار می رفت قبل از درج هرگونه خبری از روابط عمومی سفارت نسبت به این موضوع كسب اطلاع می شد تا با اطلاعات جامع تری نسبت به درج خبر اقدام شود.
در ادامه جوابیه سفارت ایران در مالزی آمده است: وجود برخی مشكلات در نحوه برگزاری نمایشگاه مذكور نه تنها مورد قبول این سفارت نیست، بلكه از مدت ها قبل ضمن انجام مراسلات متعدد و از طرق مختلف مشكلات پیش روی نمایشگاه را به شركت برگزار كننده و مقامات مربوطه منعكس كرده است.
در این جوابیه تاكید شده است:علی رغم اینكه سفارت مسئولیتی در این حیطه نداشت صرفا به منظور حفظ منافع ملی تلاش كرد تا مشكلات برگزاری نمایشگاه را به حداقل ممكن كاهش دهد و به اذعان برگزاركنندگان و غرفه داران نمایشگاه اگر این همكاری سفارت صورت نمی گرفت همگی با درهای بسته در روز افتتاح نمایشگاه مواجه می شدند و حتی حضور سفیر در مراسم افتتاحیه و بازدید مفصل ایشان به منظور حمایت از غرفه داران محترم بوده است.
سفارت ایران در مالزی در جوابیه خود آورده است: برگزاری نمایشگاه چه از نظر انتخاب زمان، مكان، شركت های دعوت شده و انجام تبلیغات امری كاملاً تخصصی است و بایستی به صورت علمی و تخصصی به آن نگریسته شود و از شركت های معتبر دارای تجربه و صلاحیت لازم برای اجرای آن استفاده كرد، موضوعی كه متاسفانه علی رغم تذكرات مكرر سفارت مورد غفلت قرار گرفته است كه البته امید است كه از این پس سازمان های ذیربط این موضوع را مورد توجه قرار دهند.
با وجود تمامی مشكلات این سفارت با تلاش خود برخی صاحبان صنایع و تجار محلی را به شركت كنندگان در نمایشگاه معرفی كرد كه موجب عقد قراردادهای متعدد و قابل توجه با آنان شد.در نتیجه در جلسه پایانی تمامی غرفه داران از اقدامات سفارت ج.ا.ا قدردانی كردند.
برخی از پایگاه های خبری در گزارش های خود انتقاداتی را نسبت به برگزاری نمایشگاه اختصاصی بازرگانی ایران درمالزی و مناسب نبودن زمان برپایی و محصولات تولیدی ارایه شده در آن مطرح كرده بودند.

منبع:ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب