خانه / اخبار ایران / جولان دلال‌ها در چهار راه استانبول

جولان دلال‌ها در چهار راه استانبول

بیا تو مالزی -

با وجود عرضه تقریبا نامحدود دلار در بازار اما هنوز عطش برای خرید دلار با قیمت‌های بی سابقه كنونی فروكش نكرده است.

با وجود عرضه تقریبا نامحدود دلار در بازار اما هنوز عطش مردم برای خرید دلار با قیمت‌های بی سابقه كنونی فروكش نكرده است.

به گزارش ایسنا، حوالی چهار راه استانبول تهران باز هم به شلوغی سپری شد و مردم همچنان خرید دلار و ارز را ادامه می‌دهند. قیمت‌های آزاد ارز در بازار حدود هزار و 100 تومان است اما صرافی‌های مجاز با گرفتن كارت ملی اقدام به ارائه ارز به مردم می‌كنند.

قیمت امروز عرضه دلار در صرافی‌های بانك‌ها و صرافی‌های مجاز هزار و 75 تومان است.

محسن عباسی ـ مدیر اداره نظارت بر موسسات پولی غیر بانكی بانك مركزی ـ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از حضور بازرسان اداره نظارت بانك مركزی در سطح شهر خبر می‌دهد.

وی با اشاره به عرضه نامحدود ارز در بازار از سوی بانك‌ها گفت: صرافی بانك‌ها به هر میزانی كه بخواهند ارز در اختیارشان قرار می‌گیرد اما آن‌ها ترجیح می‌دهند به میزان فروش یك روزشان ارز تهیه كنند. به طور مثال صرافی بانك ملی روز گذشته 20 میلیون دلار دریافت كرد كه هفت میلیون دلار آن را به فروش رساند. بنابراین بانك‌ها سعی می‌كنند به میزان فروش روز ارز از بانك مركزی بگیرند تا برای روز بعد نماند.

مدیر اداره نظارت بر موسسات پولی غیر بانكی بانك مركزی تصریح كرد: عرضه ارز به این دلیل با كارت ملی انجام می‌شود كه دلالان ارزی شناسایی شوند و كسانی كه قصد دلالی را در این زمینه دارند نتوانند به سفته‌بازی بپردازند.

به گفته عباسی دلالان ارزی به راحتی قابل شناسایی خواهند بود.

وی همچنین گزارش‌هایی درباره اجاره كارت ملی افراد برای خرید دلار را تایید كرد و گفت: مردم باید در این زمینه هوشیار باشند تا دلالان از هویت آن‌ها سوء استفاده نكنند.

این مقام مسوول بانك مركزی تثبیت قیمت ارز را روی قیمت هزار و 50 تومان عنوان و ابراز امیدواری كرد طی چند روز آ‌ینده نرخ دلار به این رقم برسد.

عباسی درباره عطش بازار برای خرید دلار گفت: مردم اشتباه نكنند چون سرمایه‌گذاری روی دلار در شرایط كنونی مناسب نیست و باید دلارهای خود را در چند روز آینده با قیمت‌های بسیار پایین‌تری دوباره به همین دلال‌ها بفروشند.

منبع: تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب