خانه / اخبار جهان / حركت تبلیغاتی پست ژاپن علیه ایران، برای ارضای آمریكا

حركت تبلیغاتی پست ژاپن علیه ایران، برای ارضای آمریكا

بیا تو مالزی -

با توجه به این‌که این کشور از سال 1992 اعلام كرده بود ایرانیان می‌توانند بدون داشتن روادید به این کشور سفر كنند، هزاران ایرانی اكنون در ژاپن زندگی می‌كنند و آنان می‌توانند در دیگر بانك‌های ژاپنی یا بین‌المللی، حساب باز كرده و به این وسیله، پول خود را به ایران بفرستند…
روز گذشته، پست‌بانک ژاپن اعلام كرد: به دلیل تحریم‌های انجام‌شده از سوی دولت آمریکا، از این پس از فرستادن هرگونه وجهی به ایران خودداری می‌كند.

به گزارش سرویس بین‌الملل «تابناك» به نقل از خبرگزاری فرانسه، این بانک که توسط شرکت پست کشور ژاپن در سال گذشته میلادی تشکیل شده، اعلام كرده است: از هفته آینده از فرستادن هرگونه وجه توسط ایرانیان مقیم آن کشور به ایران، جلوگیری می‌كند و این به دلیل تحریم‌‌های آمریكا علیه ایران است.

این در حالی است كه اداره پست ژاپن، سالانه بیش از دویست مورد ارسال وجه به ایران را از سوی ایرانیان مقیم این کشور انجام می‌دهد که ارزش کل این وجوه، بیش از پنجاه میلیون ین ژاپن (معادل پانصد میلیون تومان ایران) است.

با توجه به این‌که این کشور از سال 1992 اعلام كرده بود ایرانیان می‌توانند بدون داشتن روادید به این کشور سفر كنند، هزاران ایرانی اكنون در ژاپن زندگی می‌كنند.

این اقدام نمادین، در حالی انجام می‌شود که کشور ژاپن، بالغ بر دو میلیارد دلار مبادلات تجاری با ایران داشته و این كار پست‌بانک ژاپن، تنها برای شماری از هموطنانمان که در ژاپن به کار و فعالیت تجاری مشغولند، دردسرهایی پدید آورده و آنان می‌توانند در دیگر بانك‌های ژاپنی یا بین‌المللی، حساب باز كرده و به این وسیله، پول خود را به ایران بفرستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب