خانه / دانستنیها / حقوق سالانه شاهزادگان آل سعود

حقوق سالانه شاهزادگان آل سعود

بیا تو مالزی - در حال حاضر خاندان آل سعود 5000 هزار عضو یا بهتر است بگوئیم شاهزاده دارد که هر یک از این شاهزادگان سالانه حدود 200 هزار دلار دریافت میکنند.

 

به گزارش شیعه آنلاین، در حال حاضر خاندان آل سعود 5000 هزار عضو یا بهتر است بگوئیم شاهزاده دارد. به جز شاهزادگان رده یک و بالای این خاندان که پست های مهم سیاسی و اداری دارند، دیگر شاهزادگان این خاندان فقط به دلیل شاهزاده بودن، به طور ماهیانه حدود 15 هزار دلار حقوق ثابت و مستمری دریافت می کنند.

با حسابی ساده می توان فهمید هر یک از این شاهزادگان به طور سالانه حدود 200 هزار دلار دریافت می کند. اگر مبلغ 200 هزار دلار را در 5000 شاهزاده آل سعود ضرب کنیم، مبلغی معادل یک میلیارد دلار بدست می آید. این یعنی اینکه شاهزادگان آل سعود، تنها به خاطر شاهزاده بودن، سالانه یک میلیارد دلار از ثروت کشورشان را به جیب می زنند.

بررسی های انجام شده توسط سازمان های مدافع حقوق بشر در عربستان سعودی نشان می دهد که نسبت بسیار زیادی از این مبلغ صرف خوش گذرانی این شاهزادگان در کشورهای اروپایی و غربی می شود. آنان با سفر به مناطق مختلف جهان، ثروت کشورشان را در راه عیاشی و هوسرانی خرج می کنند. شاهزادگان مرد بیشتر این پول را برای میگساری و گذراندن وقت خود با روسپیان صرف می کنند و شاهزادگان زن نیز با خریدهای بیهوده به ولخرجی می پردازند.

در همین راستا شبکه خبری BBC نیز با دعوت از پرفسور «گری گوری ژوز» کارشناس مسائل سعودی، این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار داد. این کارشناس انگلیسی در این برنامه گفت: در میان شاهزادگان آل سعود کسانى نیز هستند که ثروتى نجومى و هنگفت دریافت می کنند.

وی در ادامه درباره شاهزاده «سعود بن عبدالعزیز آل سعود» که به جرم قتل دستیار خود در لندن متهم شد، گفت: این شاهزاده سعودى فرزند یکى از دختران پادشاه فعلى عربستان است. او هنگام اقامتش در لندن به همراه دستیارش براى خرید به بازار رفته بود که در میان راه به رستورانى رفتند و غذاهاى مورد علاقه خود را سفارش دادند. پس از صرف غذا به یکى از بهترین و گرانترین باشگاه هاى شبانه رفته و با افراط ، مشروبات الکلى مصرف کردند. پس از بازگشت به هتل، در آسانسور این شاهزاده پس از تجاوز جنسى به دستیارش با ضرباتى وى را به قتل رساند.

منبع:تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

عزت پایدار, برای مردی که به بازیگری آبرو داد

بیا تو مالزی - انتظامی بازیگری با هوش و با شخصیت بود هنرمندی صاحب سلیقه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب