سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / حمایت جدی از دانشگاههای مناطق مرزی باهدف جذب دانشجوی خارجی

حمایت جدی از دانشگاههای مناطق مرزی باهدف جذب دانشجوی خارجی

بیا تو مالزی -

مدیر كل دفتر گسترش آموزش عالی خبر داد:
حمایت جدی از دانشگاههای مناطق مرزی باهدف جذب دانشجوی خارجی
صدور مجوز ایجاد چهار واحد بین‌المللی در مناطق آزاد…

مدیر كل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از حمایت جدی از دانشگاه‌های مناطق مرزی كشور با هدف جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه‌ها و صدور موافقت اصولی ایجاد واحد بین‌الملل دانشگاه خرمشهر در منطقه اروند و موافقت اصولی ایجاد واحد بین‌الملل دانشگاه صنعتی امیركبیر در قشم خبر داد.

دكتر برزویی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به سیاستهای وزارت علوم در رابطه با تقویت و توسعه دانشگاه‌های مرزی، اظهار كرد: توسعه و ایجاد دانشگاه‌های مناطق محروم جزو سیاست‌های وزارت علوم است كه بخش اعظم این طرح طی سفرهای استانی هیات دولت محقق شده است.

وی با بیان اینكه توسعه آموزش عالی در مناطق محروم جزو سیاست‌های وزارت علوم است، تصریح كرد: اعتقاد ما بر آن است كه استفاده از امكانات آموزش عالی كشور حق همه افراد است و وظیفه وزارت علوم نیز فراهم نمودن امكانات آموزش عالی، حتی به صورت دولتی برای افراد مستعد همه مناطق كشور می‌باشد.

دكتر برزویی با اشاره به سایر سیاست‌های وزارت علوم در این مناطق، تصریح كرد: حمایت جدی از دانشگاه‌های مناطق مرزی كشور از سیاست‌های اصلی وزارت علوم است كه در این راستا می‌توان به تقویت دانشگاه‌های كردستان، سیستان و بلوچستان، یاسوج، هرمزگان، خرمشهر، اهواز، چابهار، خلیج فارس و غیره اشاره كرد.

وی با بیان اینكه اقدام در جهت جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه‌ها از دیگر اهداف این طرح می‌باشد، تصریح كرد: از آنجا كه ایجاد دانشگاه‌های جدید بین‌المللی به این سرعت امكان‌پذیر نیست، بنابراین می‌توان با تقویت كمی و كیفی دانشگاه‌های مناطق مرزی در جهت جذب دانشجویان داخلی و خارجی مناطق هم‌ مرز اقدام كرد.

وی با اشاره به سیاستهای وزارت علوم در جذب دانشجوی خارجی گفت: در این راستا شعبه بین‌المللی دانشگاه تربیت مدرس در شهر نور ایجاد شده كه مأموریت آن جذب دانشجوی خارجی است، همچنین مركز جهانی علوم اسلامی قم نیز در جهت افزایش جذب دانشجوی خارجی در حال تقویت و توسعه می‌باشد.

مدیر كل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم در خاتمه با بیان اینكه توسعه دوره‌های بین‌المللی دانشگاهها براساس شاخص‌های مشخص و معین انجام می‌شود، تصریح كرد: در همین راستا موافقت اصولی ایجاد واحد بین‌المللی دانشگاه خرمشهر در منطقه اروند و موافقت اصولی ایجاد واحد بین‌الملل دانشگاه صنعتی امیركبیر و شهید باهنر كرمان در منطقه آزاد تجاری قشم و دانشگاه تبریز در منطقه تجاری ارس صادر شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب