پنج شنبه , 8 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / خانواده‌ها در اعزام دانشجو به كشورهای بلوك شرق دقت كنند

خانواده‌ها در اعزام دانشجو به كشورهای بلوك شرق دقت كنند

بیا تو مالزی -

معاون آموزشی وزارت بهداشت: رشته‌های چندپیشه علوم پزشكی ایجاد می‌شود…

معاون آموزشی وزارت بهداشت از ایجاد رشته‌های چندپیشه در مقطع لیسانس ، راه‌اندازی بورس شش ماهه دوره phd و ارزشیابی مدارك و توانمندی فارغ‌التحصیلان ایرانی دانشگاههای خارجی از طریق برگزاری آزمون خبر داد.

دكتر بهرام عین‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص ایجاد رشته‌های چندپیشه علوم پزشكی اظهار كرد: رشته‌های چندپیشه در رشته‌های كاربردی و مقطع لیسانس ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای در راستای نزدیكی علوم پایه و بالینی گفت: تعدادی از دانشجویان برای تحصیل در برخی رشته‌های بین رشته‌ای نوین و موردنیاز به خارج اعزام می‌شوند.

به گفته دكتر عین‌الهی، پایه‌های لازم برای ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای در كشور وجود دارد.

 

راه‌اندازی بورس شش ماهه دوره phd

وی در بخش دیگری از سخنانش هزینه سالانه اعزام به خارج وزارت بهداشت را 60 میلیون تومان عنوان كرد و افزود: وزارت بهداشت در صدد است برای اعزام هدفمند دانشجویان از روش جدیدی استفاده كند و دانشجویان باید بر اساس نیاز اعزام شوند.

وی با اشاره به راه‌اندازی بورس شش ماهه دوره phd، تاكید كرد: با توجه به اینكه اعزام استادان جوان در شروع كار در دوره‌های كوتاه مدت بازده زیادی دارد، در نظر داریم با كوتاه كردن دوره‌های اعزام، تعداد آن را افزایش دهیم.

خانواده‌ها قبل از اعزام فرزندان خود به دانشگاههای خارجی به ویژه بلوك شرق، اعتبار دانشگاهها و وضعیت فرهنگی را بررسی كنند

معاون آموزشی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به فعالیت موسسات غیرمجاز و اعزام دانشجو به دانشگاههای غیرمعبر خارجی برخی كشورها از جمله بلوك شرق، گفت: برخی از متقاضیان تحصیل در خارج با پرداخت هزینه‌های سنگین و بدون شناخت و توجه كافی به وضعیت نامناسب تحصیلی و فرهنگی، برای ادامه تحصیل به دانشگاههای خارجی می‌روند كه این دانشجویان اغلب با مشكلات فرهنگی و اقتصادی موجه می‌شوند و یا در دام دلالان گرفتار می‌شوند، توصیه وزارت بهداشت به این متقاضیان این است كه قبل از اعزام به كشورهای خارجی به ویژه بلوك شرق، نسبت به اعتبار دانشگاه و شرایط تحصیلی و فرهنگی كشور و دانشگاه مورد نظر خود با وزارتخانه مشورت كنند.

وی با بیان اینكه اعتبار برخی از دانشگاههای خارج مشروط است، اظهار كرد: مدارك دانشگاه‌هایی كه «معتبر مشروط» هستند، ‌ارزشیابی می‌شود البته وزارت بهداشت تنها مدارك و توانمندی فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پزشكی را ارزشیابی می‌كند.

دكتر عین‌الهی با تاكید به اینكه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های معتبر مشروط باید در آزمون ارزشیابی شركت كنند، خاطرنشان كرد: اگر در امتحانی كه برایشان در نظر گرفته شده موفق شوند و كمیسیون‌های ارزشیابی وزارتخانه آنها را شایسته گرفتن مدرك بدانند، از نظر وزارت بهداشت فارغ التحصیل شناخته می شوند و امكان ارایه خدمات درمانی در داخل كشور را دارند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب