یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / خبری که همه مالزی را تحت الشعاع قرار داده است

خبری که همه مالزی را تحت الشعاع قرار داده است

بیا تو مالزی -

هنوز معلوم نیست مقصود از بزرگنمایی خبر مرگ دختر 8 ساله به نام نورین چیست ولی آنچه در اینجا قابل اهمیت است این که امروز برای سومین روز پی در پی تصاویر ناراحت کننده ای از این دختر بر صفحه اول روزنامه های مالزی جای گرفته است.

این مطلب از آن جهت مهم می باشد که در مالزی معمولا اخبار و تصاویر منزجر کننده و اخبار تاسف بار منتشر نمی شود و دولتمردان و مسولین انتشار این اخبار و تصاویر را برای چهره مالزی مضر می دانند.

به هر روی مرگ دختر 8 ساله به نام نورین و حواشی آن برای سومین روز پیاپی خبری است که تمام مالزی را تحت الشعاع خود قرار داده و روزنامه ها و رادیو و تلویزیون این کشور را به تسخیر در آورده است.

موضوع از این قرار است که یک قاتل که به گفته کارشناسان به احتمال زیاد از مشکلات روانی رنج می برد، جسد نورا را که گویا شکنجه فراوانی نیز بر روی انجام شده است در داخل یک ساک ورزشی در ورودی یک فروشگاه رها می کند.

شکنجه ها باعث شده تا چهره دختر به کلی دگرگون شود، موهای او نیز بریده شده است و موضوع به گونه ایست که پدر قادر به شناسایی دخترش نمی شود. از این رو آزمایش دی ان ای انجام شده موضوع را روشن می کند.

روز گذشته مراسم تشییع جنازه این دختر که با استقبال گسترده، پیش از نماز جمعه برگزار شده بود نیز دهها خبر و تفسیر مختلف را به همراه داشت. که تاحدی موضوع را پیچیده می نماید.

خبرهایی نظیر گریه کردن امام جماعت، ناراحتی هم محلی ها، ارسال اس ام اس برای والدین بیشتر از این که شبیه خبر رسمی روزنامه های کثیرالانتشار یا خبرگزاری ها باشد بیشتر به هیاهویی می ماند که قصد دارد توجه خوانندگان را بیش از پیش به این موضوع جلب نماید.

اگرچه فاجعه ناگوار و دلخراشی به وقوع پیوسته و همگان خواهان رسیدگی سریعتر و یافتن قاتل شرور هستند اما انتشار 41 خبر فقط توسط روزنامه استار مرتبط با این موضوع طی 27 آگوست (زمان گم شدن کودک) تا دیروز که جنازه وی دفن شد، بسیار مشکوک به نظر می رسد و این در شرایطی است که انتشار خبر گم شدن یک کودک در یک روزنامه کثیرالانتشار به صورت خبر و نه به صورت آگهی خود سوال برانگیز است.

در عین حال پلیس نیز 20 هزار رینگیت برای یافتن قاتل جایزه تعیین کرده است.

در طی مدت گم شدن این دختر نیز خبرهای فراوانی از جستجو برای این کودک منتشر می شد، تصاویر فراوانی از این کودک در عوارضی ها توزیع گردید و به قولی جامعه به خوبی با وی آشنا شد تا این که ساک ورزشی پیدا گردید.

                                      

این موضوع از آن جهت بیشتر اهمیت می یابد که از همان ابتدا انگشت اتهام جراید به سوی خارجی های این کشور نشانه رفته است. شاید بتوان گفت قوانین سخت گیرانه تری برای کارگران خارجی که عمدتا از کشورهای اندونزی، بنگلادش و تایلند و کامبوج هستند در راه است.

البته شاید هم خبر مهم دیگر در حال وقوع است که دولتمردان خواهان سرپوش گذاردن بر آن هستند.

منبع :ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب