چهارشنبه , 12 آذر 1399
خانه / اخبار ایران / خداحافظی با ریو

خداحافظی با ریو

بیا تو مالزی -

تولید ریو در ایران متوقف شد…

قائم مقام گروه خودروسازی سایپا از توقف تولید خودرو ریو در ایران خبر داد.محمد سعید فلاحی گفت: به دنبال اجباری شدن نصب كیسه هوا روی خودروهای سواری تصمیم گرفته شد كه تولید ریو در ایران متوقف شود.

وی با بیان اینكه تاكنون فعالیت خط تولید بدنه این خودرو به‌طور كامل متوقف شده است،‌ خاطرنشان كرد: البته همواره فاصله زمانی بین توقف فعالیت خط تولید بدنه یك خودرو با خط مونتاژ نهایی آن وجود دارد و به همین دلیل خط مونتاژ نهایی ریو جهت مونتاژ تعداد محدود باقی ‌مانده همچنان فعال است كه البته فعالیت این خط نیز به زودی متوقف خواهد شد.

قائم مقام گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: به این ترتیب عرضه‌ ریو در بازار ایران به مرحله پایانی خود نزدیك شده و خطوط تولید این خودرو نیز جمع‌آوری خواهد شد.فلاحی در خصوص چگونگی سرویس‌دهی به خودروهای ریو در حال تردد در كشور، تصریح كرد: این شركت طبق تعهد صورت گرفته تا10 سال آینده وظیفه پشتیبانی و تامین قطعات این خودرو را بر عهده خواهد داشت. طبق قانون قرار بود تولید خودروهای سواری فاقد كیسه هوا از ابتدای دی ماه سال جاری متوقف شود. در این میان شركت كیا نیز اعلام كرده بود كه به دلیل عدم جانمایی در زمان طراحی، اجازه نصب كیسه هوا روی خودرو ریو را نخواهد داد و به این ترتیب مسوولان سایپا تصمیم گرفتند تولید این خودرو در ایران را متوقف كنند.ریو در جدول كیفیت خودروها همواره جزو 10 تا 12 خودرو برتر قرار داشته و در بین خودروهای هم قیمت خود در رده‌های نخست كیفیت قرار داشته و از تقاضای بالایی نیز در بازار برخوردار بوده است.

قیمت كارخانه‌ای این خودرو در حال حاضر حدود 14 میلیون و 500 هزار تومان است.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب