دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / خشم دولت مالزی ازتصمیم كلینتون

خشم دولت مالزی ازتصمیم كلینتون

بیا تو مالزی - خشم دولت مالزی ازتصمیم كلینتون برای دیدار بارهبر اپوزیسیون این كشور.

 
تصمیم هیلاری كلینتون وزیرامورخارجه آمریكا برای دیدار با انور ابراهیم رهبرائتلاف اپوزیسیون مالزی درجریان سفر وی به كوالالامپور، خشم دولت مالزی را برانگیخته است.
برخی منابع اعلام كرده اند وزیرخارجه آمریكا تصمیم داشت درجریان سفر خود به مالزی با انور ابراهیم رهبر اپوزیسیون مالزی كه هم اكنون پرونده فساد اخلاقی وی در محاكم قضایی این كشور در حال رسیدگی است، دیدار كند.
براساس این گزارش، با توجه به این تصمیم، دولت مالزی نسبت به این موضوع انتقاد كرده و براین اساس هیلاری كلینتون تصمیم خود را برای دیدار با انور ابراهیم تغییر داده و قرار است تنها با ‘عزیزه ون اسماعیل’ همسر رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی دیدار كند.
برخی منابع اعلام كرده اند اعلام ابتلای نخست وزیرمالزی به بیماری آبله مرغان و دیدار نكردن وی با هیلاری كلینتون وزیر امور خارجه آمریكا نیز می تواند ناشی ازاین تصمیم كلینتون باشد.
به گزارش ایرنا، عزیزه ون اسماعیل در حال حاضر دبیركل حزب ‘پی.كی.آر’ بزرگترین حزب مخالف دولت مالزی و از احزاب اصلی ائتلاف اپوزیسیون این كشور است.
براساس این گزارش، این دیدار در شرایطی صورت می گیرد كه حزب حاكم مالزی (آمنو) كه نجیب تون رزاق نخست وزیراین كشوردبیركلی آن را برعهده دارد، به شدت نسبت به این دیدار ابراز مخالفت كرده و از انجام چنین دیداری خشمگین شده است.
برخی منابع خبری مالزی گزارش كرده اند كه برخی ازمقامات حزب پی كی آر(حزب مخالف دولت) ابراز امیدواری كرده اند كه این دیدار درپی فشارهای دولت مالزی لغو نشود.
حزب پاكان رعیت موسوم به پی كی آر اصلی ترین حزب مخالف دولت مالزی است كه بسیار تلاش می كند در دور بعدی انتخابات این كشور دولت را به دست گیرد.

منبع:ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب