دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / دادستان كل كشور: مجازات قاطع عوامل انتشار تصاویر مستهجن وفیلم‌های خانوادگی ضروری است

دادستان كل كشور: مجازات قاطع عوامل انتشار تصاویر مستهجن وفیلم‌های خانوادگی ضروری است

بیا تو مالزی -

دادستان کل کشور درباره‌ی پخش و انتشار تصاویر مستهجن و فیلم‌های خانوادگی به وسیله تلفن همراه گفت: مهم‌ترین مساله خودکنترلی توسط مردم و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه است…

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین دری نجف آبادی در حاشیه مراسم سخنرانی در حرم امامزاده جعفر منطقه پیشوای ورامین افزود: اشخاصی که مراسم خاصی از قبیل عروسی و جشن و غیره دارند باید رعایت کرده و مراقبت باشند كه افراد سودجو و فرصت‌طلب از این مجالس فیلم برداری و سوءاستفاده نكنند. در این راستا مقتضی است صدا و سیما و رسانه‌ها، مردم را آگاه کنند و نسبت به صیانت از حریم خصوصی شهروندان نکات لازم را گوشزد كنند.

دادستان كل كشور در ادامه گفت: مساله دوم برخورد قاطع و جدی با مرتكبان اینگونه جرایم است، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید این گروه‌ها و دسته‌ها و باندها را شناسایی کرده و با مدارك مستدل و مستند تحویل مراجع قضایی دهند و این مراجع با فوریت و قاطعیت اتخاذ تصمیم کنند.

وی گفت: امنیت خانواده از واجب‌ترین وظایف حکومت است و مرتکبان این قبیل جرایم بعضا مفسد فی الارض هستند و باید به مجازات اعدام محکوم شوند زیرا اشاعه فحشا از خود فحشا قبیح‌تر و مخرب‌تر است.

وی اتخاد روش‌های بازدارنده و مجازات‌های قاطع و اثرگذار در جامعه را از جمله روش‌های کنترل و مهار این آسیب اجتماعی عنوان کرد و افزود: باید با تقویت مؤلفه‌های اخلاق اجتماعی و مقابله با عوامل بروز نابسامانی‌ها برای سلامت جامعه و مصونیت از عوارض نامطلوب اجتماعی برنامه جامع تدوین و تمامی دستگاه‌ها با مساعی یکدیگر برای حفاظت از حریم شهروندان و امنیت و سلامت فضای جامعه اهتمام ورزند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب