خانه / اخبار مالزی / دادگاه مالزی درخواست آزادی به قید ضمانت تظاهركنندگان را رد كرد

دادگاه مالزی درخواست آزادی به قید ضمانت تظاهركنندگان را رد كرد

بیا تو مالزی -

یك دادگاه مالزی كه مامور دادرسی ‪ ۳۱‬متهم تظاهرات اخیر این كشور است، درخواست آزادی به قید ضمانت متهمان را رد كرد…

به گزارش روز پنجشنبه سامانه اینترنتی "بانكوك پست"، وكیل مدافع متهمان كه خود از سازمان‌دهندگان تظاهرات اخیر هندوها در كوالالامپور است، با اعلام این خبر افزود: دادگاه متهمان را تهدیدی برای امنیت كشور قلمداد كرده و به دلیل اهمیت اتهامات، از قبول تضمین خودداری كرده است.

"اوتایاكومار" ادامه داد: دستگیرشدگان از زایران معبد "باتو كیو" هستند كه بی‌دلیل توسط پلیس دستگیر شده و دولت قصد دارد با شدت عمل علیه آنها از تظاهرات بعدی پیشگیری كند.

وی درارتباط با تظاهرات اخیر مالایی تباران در كوالالامپور اظهارداشت: هیچ مالایی تباری بخاطر شركت در تظاهرات مورد تعقیب قانونی قرار نگرفت.

وكیل مدافع متهمان این پرونده تصریح كرد: همین عدم پذیرش آزادی متهمان به قید ضمانت عین نژادپرستی علیه هندی تباران است.

بر اساس این گزارش، تظاهرات روز ‪ ۲۵‬نوامبر كه بزرگترین راهپیمایی دهه اخیر در مالزی بوده است با سازماندهی جنبش حمایت ازحقوق هندوها در مالزی برگزار شد.

در این راهپیمایی كه بیش از ‪ ۲۰‬هزار هندی تبار در خیابانهای مركز شهر كوالالامپور تجمع كرده بودند پلیس با تظاهركنندگان درگیر شد و نهایتا نیروهای امنیتی برای متفرق كردن معترضان از گاز اشك آور و خودروهای آبپاش استفاده كردند.

دستگیرشدگان به اقدام برای قتل یكی‌از ماموران پلیس كه از ناحیه سر آسیب دیده و نیز تخریب اموال عمومی، تجمع غیرقانونی و شورش متهم شده‌اند.

هندی تباران ‪ ۸‬درصد از جمعیت ‪ ۲۷‬میلیونی مالزی را تشكیل داده و پس‌از چینی‌تباران دومین اقلیت بزرگ در این كشور هستند.

درتظاهرات اخیركه توسط هندوها تدارك دیده شد، راهپیمایان خواستار رفتار عادلانه، برابری در امكانات و نیز امتیازات با سایر نژادهای مالزی شده و به اعتراض علیه برتری مالایی‌تباران در بهره‌گیری از امكانات كشور پرداختند.

بنابه این گزارش، جمعیت ‪ ۶۰‬درصدی مالایی تباران مالزی كنترل دولت را در دست داشته و وجود تبعیض در كشور را انكار می‌كند.

بانكوك پست در گزارش خود اضافه كرد: تنها دو هفته پیش از راهپیمایی هندوها، تظاهرات بزرگ دیگری در كوالالامپور توسط مالایی‌تباران عضو اپوزیسیون برگزار شد كه خواستار اصلاحات در روند برگزاری انتخابات كشور بودند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب