یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / اخبار مالزی / مطالب مالزی / دانشگاههای مالزی

دانشگاههای مالزی

بیا تو مالزی -

دانشگاههای مالزی

معرفی دانشگاه مالتی مدیا مالزی
دانشگاه مالتی مدیا از دو مجتمع دانشگاهی یا کمپوس مجزا تشکیل شده است :

مجتمع سایبرجایا
این مجتمع دانشکده IT ، دانشکده مهندسی ، دانشکده خلاقیت های چند رسانه ای و دانشکده مدیریت واقع در مجتمع سایبر جایا در بیست کیلومتری فرودگاه کوالالامپور واقع شده است.

مجتمع دانشگاهی ملاکا
این مجتمع در یک محوطه 52 هکتاری ، در یک منطقه صنعتی و تجاری و در مجاورت آیرکروه که منطقه توریستی بسیار معروفیست واقع شده. در این مجتمع مرکز تحصیلات پیش دانشگاهی ، دانشکده مهندسی و فن آوری ، دانشکده فن آوری اطلاعاتی و دانشکده تجارت و حقوق واقع شده اند. 
مقطع کارشناسی در این دانشگاه از دو سطح مختلف آلفا و بتا آغاز میشود. تفاوت این دو سطح در این است که کسانیکه از دوره آلفا تحصیل را آغاز نمایند،ابتدا به مدت یکسال دروس پیش دانشگاهی را گذرانده و سپس وارد سطح بتا میشوند و دوره بتا برای کسانی است که در ایران پیش دانشگاهی را گذرانده اند. شرایط ورود به این دو سطح بطور کلی بدین شرح میباشند:

1- سطح آلفا: کسانیکه دارای دیپلم 3 ساله نظام جدید هستند، تحصیل را از این سطح آغاز میکنند. طول این دوره یکسال میباشد که بعنوان جایگزین دوره پیش دانشگاهی میباشد. با توجه به اینکه مقطع لیسانس در مالزی بطور استاندارد 3 سال است، کسانیکه از سطح آلفا تحصیل را آغاز نمایند، پس از 4 سال موفق به اخذ مدرک لیسانس خواهند شد.

2- سطح بتا: کسانیکه دارای دیپلم نظام قدیم، مدرک پیش دانشگاهی و یا فوق دیپلم باشند تحصیل را از این سطح آغاز میکنند. طول دوره لیسانس برای کسانیکه تحصیل را از این سطح آغاز نمایند 3 سال میباشد). به بند 3 در بخش زیر توجه نمایید)

از آنجا که دانشگاه MMU یکی از بهترین و مشهورترین دانشگاه های مالزی میباشد شرایط و مقررات ویژه ای برای صدور پذیرش مقرر نموده است:
1-از آنجا که کلیه رشته های ارایه شده در این دانشگاه مرتبط به گروه آی تی و مهندسی و مدیریت هستند این دانشگاه فقط به کسانیکه دوره دبیرستان خود را در گروه ریاضی-فیزیک یا علوم تجربی گذرانده اند پذیرش میدهد.

تبصره: در موارد خاص دانشگاه برای داوطلبینی که دارای دیپلم فنی کامپیوتر یا الکترونیک هستند پذیرش صادر مینماید.

2-حداقل معدل کل برای صدور پذیرش 14 میباشد و همچنین معدل نمرات دروس ریاضی و فیزیک نیز باید حداقل 14 باشد.

3-درصورتیکه داوطلب در مقطع پیش دانشگاهی دچار افت تحصیلی شده باشد ولی معدل کل دبیرستان وی در حد مطلوب باشد برای سطح آلفا پذیرفته خواهد شد.
مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ثبت نام در دانشگاه MMU :

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه به شرح زیر است :
گواهی پایان دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی.
در صورتی که دوره کارشناسی ارشد مورد نظر باشد مدارک دانشگاه نیز لازم است.
پاسپورت معتبر
8 قطعه عکس

این وب سایت قدم به قدم شما را یاری نموده و برای اخذ ویزای تحصیلی آماده میسازد. نماینده های ما در مالزی برای ویزای تحصیلی و اسکان و ثبت نام در دانشگاه شما را یاری میکنند.

:: هزینه ثبت نام و ورودیه:
دانشگاه MMU علاوه بر شهریه سالانه مبلغی را تحت عنوان هزینه ثبت نام و ورودیه درزمان ثبت نام از دانشجویان جدید به عنوان ورودیه دریافت میکند که شامل هزینه های مربوط به ثبت نام، هزینه بیمه یکساله، هزینه صدور روادید دانشجویی و … میباشد. این مبلغ کلا حدود 1400 دلار آمریکا میباشد که 400 دلار از آن در پایان دوره تحصیل و در زمان تسویه حساب با دانشگاه به دانشجو مسترد میشود. توجه کنید که شهریه با این مبلغ فرق میکند.

:: ویژگی های استثنایی دانشگاه مالتی مدیا
– یکی از اولین دانشگاه های جهان که در تمامی رشته ها ، دروس را به صورت چند رسانه ای و Online برای پشتیبانی دانشجویان خود ارائه می کند.
– هر دو مجتمع دانشگاهی دارای سامانه اینترنتی می باشند که دانشجویان می توانند جزوات، کلاس ها و کتاب ها را به صورت دیجیتال دریافت کنند و تکالیف خود را به صورت دیجیتال تحویل دهند.
– یکی از اولین و محدود دانشگاه های دنیا که دوره های هنر دیجیتال را با پشتیبانی 150 پایگاه شبکه ای ، گرافیکی عرضه می کند.
– امکان استفاده از اینترنت بی سیم در مجتمع های دانشگاهی برای همه دانشجو یان .
– یکی از اولین دانشگاه های دنیا که به دانشجویان کارت های هوشمند ارائه می کند که برای منظورهای آموزشی، استفاده از کتابخانه، آزمایشگاه، تجارت و خرید الکترونیکی و امنیتی قابل استفاده است.
– دانشگاهی که با استفاده از سامانه کتابخانه دیجیتال IBM امکان استفاده از صدها هزار جلد کتاب، مجله و جورنال تخصصی را به دانشجویان در هر مکان و زمان ارائه می کند.
– در این دانشگاه ، دانشجویان در پایان هر ترم به تمام اعضا و کادر آموزشی به صورت آزاد و از طریق شبکه اینترنت امتیاز دهی می کنند.
– دانشگاهی که کلیه امور اجرایی آن به صورت بدون کاغذ Paperless انجام می شود.
– دانشگاهی که تمام اتاق های آن) حتی خوابگاه( به اینترنت پر سرعت و نامحدود 24 ساعته مجهز است.
– دانشگاهی که مرکز تجارت الکترونیک، شامل فروشگاه های مجازی، تبلیغات و مرکز پرداخت های اینترنتی برای دانشجویانش ایجاد کرده است.

: رشته های درسی و هزینه ها:
شهریه در شعبه سایبر جایا دانشگاه مالتی مدیا به قرار ذیل میباشد:
دانشکده مهندسی: هر واحد 90 دلار و طول برنامه لیسانس 4 سال است.
دانشکده تکنولوژی اطلاعات یا آی تی : هر واحد 80 دلار و طول برنامه لیسانس 3 سال است.
دانشکده مدیریت: هر واحد 66 دلار و طول برنامه لیسانس 3 سال است.
هزینه هر واحد رشته حسابداری 80 دلار و طول دوره برای کارشناسی 4 سال است.
هزینه واحد های مبانی مالتی مدیا هر واحد 55 دلار است.
وکالت دوره چهار ساله و مدیریت بین المللی و بانکداری هریک برای کارشناسی دوره های 3 ساله دارند.

ویزا:
دانشجویانی که به قصد تحصیل به مالزی سفر می کنند می بایست ابتدا نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنند. پس از اخذ پذیرش تحصیلی برای گرفتن ویزا از طرف این وب سایت یاری میشوند و اقدامات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی به عمل میآید. 

:: شرایط  وهزینه های زندگی در مالزی
دوره آشنایی با دانشگاه
پس از ورود و در هفته اول،  دانشگاه دوره ای را برای آشنایی با دانشگاه، امکانات،  شرایط زندگی و… برای دانشجویان برگزار می کند و اطلاعات فراوان و مفیدی را به دانشجویان ارائه می کند.
اسکان:
هر دو مجتمع دانشگاهی  دارای خوابگاه می باشند. قیمت خوابگاه معمولاً بین 37 تا 50 دلار برای اتاق های مشترک می باشد و خانم ها هم دارای خوابگاه مجزا می باشند. خوابگاه، علاوه بر این امکانات ؛ خشکشویی لباس ، تخت ، اتاق استراحت ، میز ، تلویزیون ، امکانات ورزشی ، نمازخانه و غیره را ، در بر می گیرد و تمامی اتاق های خوابگاه دارای اتصال پر سرعت خطوط اینترنت می باشند.
عده ای از دانشجویان هم مایلند در خارج از دانشگاه اقامت کند؛
قیمت آپارتمان یا خانه (معمولا 2 اتاق خوابه) در محلات اطراف دانشگاه با فاصله کمتر از نیم ساعت تا دانشگاه ، ماهانه بین 200 تا 300 دلار است که معمولاً دانشجویان به طور مشترک خانه میگیرند. این خانه ها دارای وسایل زندگی می باشند و سرویس هایی نیز از دانشگاه برای رفت و آمد دانشجویان در نظر گرفته شده است.
یکی از محا سن تحصیل در مالزی، این ا ست که دانشجو نیاز به تهیه وسیله نقلیه ندارد و رفت و آمد درون شهری و برون شهری به صورت منظم و ارزان با اتوبوس، مترو و قطار در دسترس است.
بیمه دانشجویی:
کلیه دانشجویان از بیمه درمانی کامل برخوردارند و هزینه این بیمه، تنها سالی 50 دلار برآورد می شود که به نسبت امکانات و مزایا بسیار باصرفه است. این بیمه برای کل بیمارستان ها و حوادث در سرتاسر مالزی معتبر است.
هزینه زندگی:
هزینه زندگی دانشجویی ( با یک دید واقع بینانه) در مالزی ، ماهانه بین 200 تا 350 دلار تخمین زده می شود؛

 

دانشگاه پوترا مالزی UPM

 


دانشگاه پوترا مالزی با قدمتی هفتاد ساله هم سن و سال دانشگاه تهران است. در سالهای اخیر به تبع رشد چشمگیر کشور مالزی پوترا سرمایه گزاری بالایی برای تحقیقات و تحصیلات تکمیلی و پژوهش های کاربردی انجام داده و با نگاهی به فهرست دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی و رشته های بسیار متنوع این دانشگاه متوجه گستردگی این دانشگاه خواهید شد.
با توجه به شرایطی نظیر: تنوع رشته ها، انگلیسی زبان بودن، شهریه های ارزان، شانس گرفتن بورس، اعتبار از نظر وزارت خانه های علوم و بهداشت، اعتبار جهانی، امکانات بسیار خوب علمی و رفاهی خوابگاههای مجهز و ….
توجه: این دانشگاه فقط پذیرای دانشجویان برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری میباشد.
دانشکده های مختلف در دانشگاه پوترا به قرار ذیل میباشد:
کشاورزی
کامپیوتر و اطلاعات
معماری
مهندسی
جنگلبانی
انسان شناسی
پزشکی و علوم تندرستی
دامپزشکی
علوم اجتماعی و مدیریت
شهریه:
شهریه برای آنهایی که تحصیلشان شامل تز هم میشود با آنهایی که فقط شامل کلاس درسی میشود کمی متفاوت است ولی رویهمرفته شهریه ها بین 2300 تا 2800 دلار در سال است. طبقه بندی شهریه ها بر حسب گروه بندی پزشکی – علوم و جامعه شناسی میباشد.

 

دانشگاه ملی تناگا

 

این دانشگاه در مقطع کارشناسی مورد تاًیید رسمی وزارت علوم تحقیقات و فن آوری جمهوری اسلامی ایران و وابسته به وزارت انرژی کشور مالزی می باشد. این دانشگاه برای متقاضیان مقطع پیش دانشگاهی و کارشناسی دارای انتخاب های متنوع و پر طرفداری است. از آنجا که این دانشگاه در 20 کیلومتری کوالالامپور و جنب دانشگاه یو پی ام است و دارای امکانات عالی و ساختمان های بسیار مجلل و مجهز است تبدیل به مرکزی بین المللی و مشهور شده است.

فهرست رشته ها و شهریه ها را می توانید در جدول زیر مشاهده فرمایید:

 

رشته های مهندسی

طول دوره

شهریه  سالیانه به دلار آمریکا

رشته تحصیلی

چهار سال

3026

مهندسی عمران شاخه عمران

چهار سال

3026

مهندسی برق و الکترونیک

چهار سال

3026

مهندسی برق شاخه قدرت

چهار سال

3026

مهندسی مکانیک

رشته های کامپیوتر

سه سال

3342

کامپیوتر(سیستم و شبکه)

سه سال

3342

کامپیوتر(مهندسی نرم افزار)

رشته های تکنولوژی اطلاعات

سه سال

2895

IT ( سیستم های اطلاعاتی)

سه سال

2895

IT ( گرافیک و رسانه جمعی)

رشته های مالی
سه سال

2456

لیسانس مالی

چهارسال

2895

لیسانس حسابداری

رشته های مدیریت بازرگانی

سه سال

2456

مدیریت بازرگانی( منابع انسانی)

سه سال

2456

مدیریت بازرگانی( بازاریابی)

سه سال

2456

مدیریت بازرگانی ( کار آفرینی)

پیش دانشگاهی

یک سال

870

در همه رشته ها

3 تا 4 ماه

850

دوره فشرده زبان

مبلغ ورودیه دانشگاه برای دانشجویان خارجی یکبار 1324دلار

 

توجه1 : داوطلبانی که دیپلم نظام قدیم یا پیش دانشگاهی ندارند، می توانند از هر شا خه تحصیلی و با هر نوع دیپلمی که دارند، در دوره پیش دانشگاهی این دانشگاه ثبت نام نمایند و بعد از آن به تحصیل در رشته اصلی و مورد علاقه خود ادامه دهند.

 

توجه 2 : برای ورود به این دانشگاه شرط زبان انگلیسی وجود ندارد اما کسانی که در امتحان تعیین سطح دانشگاه موفق نشوند می بایست یک دوره زبان را در دانشگاه بگذرانند و بعد تحصیلات خود را آغاز کنند.
مدارک مورد نیاز برای پذیرش:
– ریز نمرات دبیرستان و مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی
-گذرنامه معتبر
– عکس
ویزا :
.:
پس از ارائه مدارک فوق و با راهنماییهای این وب سایت میتوانید برای ویزای خویش اقدام نمایید.

جهت کسب طلاعات بیشتر با پست الکترونیک admin [at] bia2malaysi [dot] com تماس حاصل فرمایید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نخستین مدرسه بین المللی Queensland در مالزی

بیا تو مالزی - نخستین مدرسه بین المللی Queensland با برنامه هایی برای جذب دانش …

5 دیدگاه

  1. mishe lotfan site in daneshgahe upm va sayere daneshgaharo be maile man beferstin ?

  2. داروسازی ود ندان پزشکی جز رشته های پزشکی بالا میشود و

  3. طراحی سایت تان عالیست.

  4. رشته هوافضا در دانشگاهای مالزی هست؟

  5. لطفا لیست تمام رشته ها را بیارید:-*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب