خانه / اخبار مالزی / دانشگاه آزاد دانشجویان ایرانی در مالزی را در رشته های مورد نیاز بورسیه می کند

دانشگاه آزاد دانشجویان ایرانی در مالزی را در رشته های مورد نیاز بورسیه می کند

بیا تو مالزی -

عبدالله جاسبی رییس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد که این دانشگاه قصد دارد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های مالزی در مقطع دکترا را در رشته هایی که مورد نیاز این دانشگاه است، بورسیه کند…

به گزارش خبرنگار ایرنا از مالزی، وی که به منظور امضای تفاهمنامه همکاری های علمی و پژوهشی با دانشگاه نیلای مالزی به این کشور سفر کرده است، در جمع دبیران انجمن های دانشجویان ایرانی مقیم مالزی، افزود: دانشگاه آزاد به بسیاری از اهداف دست یافته است، اما در بخش هیات علمی با مشکلاتی مواجه است و بر این اساس قصد دارد نیروی متخصص خود را برای عضویت در هیات علمی تامین کند.
وی تصریح کرد: برنامه دانشگاه آزاد این است که در سال 1404 این دانشگاه 108 هزار عضو هیات علمی داشته باشد. اکنون 25 هزار هیات علمی داریم و سالانه نزدیک به 7 هزار نفر باید استخدام کنیم.
جاسبی همچنین گفت: آن دسته از دانشجویان ایرانی دانشگاه های مالزی در مقطع دکترا که رشته هایشان مورد نیاز دانشگاه آزاد است و مایلند با واحدهایی از دانشگاه آزاد که از سوی این دانشگاه تعیین می شود همکاری کنند، بدون هیچ محدودیتی بورسیه می شوند.
در این نشست عزیزالله معماریانی رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا نیز با ابراز خرسندی از این اقدام، گفت: برقراری این ارتباطات برای دانشجویان ایرانی و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی منافعی به همراه دارد.
وی در ادامه افزود: تاکید این است که این موضوع در سیستم کاغذ بازی قرار نگیرد و خارج از تشریفات معمول اداری صورت گیرد تا هر چه زودتر به نتیجه ای مطلوب برسد.
معماریانی تاکید کرد: در حال حاضر 2500 دانشجوی ایرانی در مقطع دکترا در دانشگاه های مالزی مشغول به تحصیل هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب