دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / دانش آموز ایرانی اختراع خود را به انگلیس فروخت

دانش آموز ایرانی اختراع خود را به انگلیس فروخت

بیا تو مالزی -

وی افزود : اگر صندوقی به منظور پشتوانه مالی از مخترعان ایجاد شود ما مجبور به فروش طرحهای خود به خارج از کشور نخواهیم بود …دانش آموز مخترع اصفهانی به دلیل هزینه های طرح خود و عدم پشتوانه مالی در داخل بخشی از این طرح را با قیمت 200 میلیون تومان به یک شرکت انگلیسی فروخت .

به گزارش«جهان» یك دانش آموز رشته ریاضی فیزیک دبیرستان دکتر میردامادی خمینی شهر در استان اصفهان که در جشنواره تجلیل از دانش آموزان ممتاز، مخترع و مبتکر در اردوگاه شهید باهنر شرکت کرده بود در مصاحبه با خبر نگار ما گفت: طرح من هواپیمای بدون سرنشین با سوخت بهینه سازی شده است که فرمول سوخت آنرا یک شرکت انگلیسی خریداری کرد .

وی گفت : سوخت این هواپیما گیاهی و از نوع بیومس است که از فشرده کردن کودهای گیاهی تولید می شود .

در این روش کودهای گیاهی بر اثر فشرده شدن ، متابولیک تولید می کند که این ماده انرژی فراوانی را در خود دارد .
 
وی در خصوص چگونگی فروش این طرح به شرکت انگلیسی گفت : این طرح جایز رتبه دوم جهانی در مسابقات ساخت هواپیماهای بدون سرنشین در جشنواره هانداک آلمان شد و شرکت انگلیسی طرح من را در این جشنواره خریداری کرد .

به گفته این مخترع نوجوان اصفهانی فرمول این سوخت را شرکت انگلیسی یک هفته پس از خرید برای سوخت هواپیماهای مسافربری به کار گرفته است .

وی افزود : بخشی از مبلغ حاصل از فروش طرح را صرف هزینه های آن کردم و بخش دیگر را برای کمک به بیماران کلیوی اختصاص دادم .

این دانش آموز اصفهانی که به عنوان یکی از برگزیدگان جشنواره یک سکه بهار آزادی به عنوان جایزه همراه با لوح تقدیر دریافت کرد در سخنانی در جمع حاضران در این جشنواره به مشکلات پیش روی مبتکران و مخترعان اشاره کرد و گفت : مهمترین مساله مخترعان حمایت مالی و روحی از آنان است که متاسفانه از این حمایت ها برخوردار نیستیم .

وی افزود : اگر صندوقی به منظور پشتوانه مالی از مخترعان ایجاد شود ما مجبور به فروش طرحهای خود به خارج از کشور نخواهیم بود .

این دانش آموز مخترع از دیگر مشکلات مخترعان شهرستانی را ضعف اطلاع رسانی مراکز علمی در استان ها بیان و اضافه کرد : این مراکز شناخته شده نیست و فعالیت آنان برای مردم معرفی نشده است .

وی علاوه بر طرح هواپیمای بدون سرنشین با سوخت بهینه سازی شده ماده هوش بری بدون عوارض را نیز ساخته که این اختراع نیز در مسابقات بین المللی انگلستان رتبه سوم را کسب کرده است .

 
نظرات كاربران:
آره خوب! وقتی یه تیكه از كار رو 200 میلیون بخرن و آقایون 200 هزارتومن جایزه بدن! من اگه بودم برای همیشه میرفتم انگلیس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا تاسف آور و خجالت آور است که در ایران از چنین سرمایه هایی حمایت نمیشود. مملکتی که به علم ارزشی قائل نیست همان بهتر که هر روز در جا بزند.
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب