پنج شنبه , 9 بهمن 1399
خانه / اخبار مالزی / دزدان دریایی سومالی 2/8 میلیون دلار برای آزادی كشتی‌ها طلب كرده‌اند

دزدان دریایی سومالی 2/8 میلیون دلار برای آزادی كشتی‌ها طلب كرده‌اند

بیا تو مالزی -

دزدان دریایی سومالی كه طی دو ماه اخیر چند كشتی از جمله یك كشتی ایرانی ربوده‌اند خواستار دریافت 2/8 میلیون دلار در عوض آزادی دو كشتی مالزیایی و یك تانكر ژاپنی شدند…به گزارش فارس به نقل از روزنامه اماراتی البیان، "ادرو موانگورا"، مدیر برنامه كمك به دریانوردان شرق آفریقا گفت: دزدان دریایی برای آزادی دو كشتی مالزی كه در خلیج عدن ربوده‌ا‌ند 7/4 میلیون دلار غرامت طلب كرده‌اند.

وی ادامه داد: دزدادن دریایی گفتند تانكر ژاپنی را نیز كه در بیستم ماه ژوئیه گذشته ربوده یودند با دریافت 5/3 میلیون دلار آزاد می‌كنند.

آب‌های ساحلی سومالی از جمله ناامن‌ترین آب‌های جهان است.

خلیج عدن دریای سرخ را به اقیانوس هند متصل می كند و یكی از شلوغ‌ترین مسیرهای عبور كشتی‌هاست و نزدیك به 20 هزار كشتی در سال از خلیج عدن عبور می‌كنند.

سومالی یكی از مناطق فعالیت دزدان دریایی است و از ابتدای سال جاری میلادی تا كنون 30 مورد حمله در این منطقه گزارش شده است.

سومالی از 1991 تاكنون دولت كارآمدی نداشته است و دزدان دریایی در این مسیر به كشتی‌‌ها حمله و باجگیری می كنند. كشتی‌هایی كه برای كمك فرستاده می‌شوند نیز با آر پی جی و تسلیحات اتوماتیك مورد حمله قرار می گیرند و كمك‌‌رسانی مشكل می‌شود.

"نوئل چونگ"، رئیس مركز بین المللی اطلاع رسانی دزدی‌های دریایی در كوالالامپور، پایتخت مالزی پنجشنبه(31 مرداد ماه) اعلام كرد كه دزدان دریایی، یك كشتی ایرانی و یك تانكر نفتكش ژاپنی را در ظرف 48 ساعت در سواحل سومالی ربوده‌اند و هنوز 130 نفر از سرنشینان كشتی‌های ایران، مالزی، تایلند، ژاپن، آلمان، نیجریه در گروگان هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب