پنج شنبه , 1 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / دستگیری افراد خارجی در اندونزی شامل ایرانیان هم شد

دستگیری افراد خارجی در اندونزی شامل ایرانیان هم شد

بیا تو مالزی -  پلیس اندونزی 64 مسافر خارجی از کشورهای ایران، ترکیه و افغانستان که به صورت غیر قانونی می خواستند به استرالیا سفر کنند را دستگیر کرد.

 رئیس پلیس منطقه اعلام کرد:پلیس آنها را نیمه شب یکشنبه در فاصله پنج و نیم مایلی از ساحل گسینگ و در حالی که موتور قایقشان با مشکل مواجه شده بود دستگیر کرد.
وی در ادامه گفت: براساس تحقیقات به عمل آمده مسافران قاچاق قصد عزیمت به استرالیا را داشتند. ولی هنوز به صراحت نمی توان اعلام کرد که آنها مهاجران غیرقانونی بوده اند یا نه. زیرا مدارک معتبر مسافرتی به همراه داشته و همچنین از لحاظ وضعیت اقتصادی در سطح متوسط و بالایی قرار دارند. برخی از آنها نیز استاد دانشگاه هستند.

پلیس افزود : مهاجرین به قصد سفر به استرالیا و احتمالا آمریکا کشور خود را ترک کردند آنها در ادامه مسیر خود به اندونزی آمده و می خواستند به استرالیا سفر کنند.

رئیس پلیس منطقه کاننگ گفت: ما با هماهنگی ستاد مرکز فرماندهی پلیس ملی و مراجع مهاجرتی تصمیم خواهیم گرفت که آیا در مرحله بعدی سازمان ملل را برای بازگرداندن این افراد به کشورهایشان دخالت دهیم یا نه؟

مهاجران غیرقانونی که قصد سفر به استرالیا را دارند معمولا از کشور اندونزی به منظور نقطه گذرگاه استفاده می کنند.

مهاجرت غیر قانونی از طریق کشور اندونزی به کشورهای همسایه در سه ماهه اول سال گذشته به 600 نفر افزایش یافته است. این در حالی است که در سال 2008 این تعداد بالغ بر 100 نفر بوده است.

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب