چهارشنبه , 7 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / دستگیری دو دانشجو به جرم قتل و جنایت در مالزی

دستگیری دو دانشجو به جرم قتل و جنایت در مالزی

بیا تو مالزی -

 به دنبال اتهام پلیس به دو دانشجوی نیجریه ای تبار ساکن کوآلالمپور مالزی مبنی بر اقدام به قتل دو نفر از اهالی این شهر اتباع این کشور در مالزی مورد بدبینی مردم قرار گرفته اند…

به تازگی جسد دو زن چینی مالزیایی ساکن کوآلالمپور در خانه مسکونی آنها پیدا شده که البته دختر چهارساله و پسر شش ساله یکی از زنان شاهد قتل بوده اند.

پلیس اعلام کرده است که پیش از قتل فجیع این دو زن که یکی شغل آرایشگری داشته و دیگری در یک آژانس فروش مشغول به کاربوده اند، آنها مورد آزار شدید جنسی قرار گرفته اند.

به دنبال انتشار این اخبار، مردم محله کپونگ که این اتفاق در آنجا رخ داده است از وضعیت بد مهاجران نیجریه ای در این محل به روزنامه ها شکایت برده اند و اعلام کرده اند که این مهاجران غالبا مست و پر سر وصدا می باشند و همواره درگیری و دعوا در میان آنها باعث سلب آسایش ساکنان شده است.

در عین حال مراجعه برخی سیاه پوستان به مردم مالزی برای گرفتن پول و سیگار باعث شده تا همه این موارد به پای اتباع نیجریه ای گذارده شود.

در عین حال گزارشهای فراوان ارائه شده به پلیس و عنوان شده در جراید مبنی بر ایجاد مزاحمت های خیابانی توسط برخی افراد سیاه پوست برای زنان و دختران نیز نوعی بدبینی به همه سیاه پوستان را در میان مردم این شهر به وجود آورده است.

از طرفی دانشجویان نیجریه ای ساکن در این شهر نیز وضعیت خوبی را سپری نمی کنند و اظهار می دارند که این روزها حتی برای خرید غذا نیز سعی می کنند که از خانه خارج نشوند چرا که اهالی رفتار خوبی با آنها ندارند.

آنها از این نوع قضاوت اظهار تعجب می کنند که چرا مردم راجع به همه سیاه پوستان به یک شکل قضاوت می کنند.

درعین حال پلیس همچنان از اعلام محل تحصیل این دانشجویان خودداری کرده است اما روزنامه استار اقدام به مصاحبه ای با رئیس دانشگاه UCSI در این خصوص نموده است.

پروفسور "لاچمن" در این خصوص گفت: ما با نگاهی کلیشه ای به همه دانشجویان آفریقایی مخالف هستیم و از مالزیایی ها می خواهیم که به نکات مثبت آفریقایی ها هم توجه کنند.

وی تصریح کرد: دانشجویان آفریقایی این دانشکده در ساختمان "تامان کانوت" در چراس ساکن هستند و مدت مدیدی است که شکایتی از هیچیک به دست ما نرسیده است.

این دانشگاه بزرگترین مجموعه دانشجویان آفریقایی را در مالزی دارد که به ترتیب اتباع نیجریه، کنیا، تانزانیا و موریتانی در آن مشغول به تحصیل هستند.

در حال حاضر 10 درصد از 54 هزار دانشجوی حاضر در مالزی را آفریقایی ها تشکیل می دهند.

منبع: ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب