خانه / اخبار مالزی / دستگیری 8 زن ایرانی با 7 میلیون پوند مواد مخدر در اندونزی + عکس

دستگیری 8 زن ایرانی با 7 میلیون پوند مواد مخدر در اندونزی + عکس

بیا تو مالزی -

دستگیری هشت زن و دو مرد که با سوء استفاده از حسن ظن پلیس اندونزی نسبت به بانوان محجبه ایرانی در حال حمل مواد مخدری به ارزش 2.4 میلیون دلار در فرودگاه اندونزی بودند سوژه رسانه ها شد.

 

بزرگترین محموله قاچاق در تاریخ فرودگاههای کشور اندونزی توسط ماموران مسلح گمرک کشف شد ، در این ماجرا هشت زن ایرانی که تاکنون از هویت آنها سخنی گفته نشده و از پوشش اسلامی و حجاب کامل برای گمراه کردن پلیس و ماموران گمرک فرودگاه استفاده کرده بودند و  دو مرد که آنها را همراهی می کردنددستگیر و محموله ای به ارزش هفت و نیم میلیون پوند توسط ماموران مستقر در گمرک فرودگاه جاکارتا کشف و ضبط گردید.

به گزارش اختصاصی  سرویس بین الملل عبرت روزنامه دایلی میل انگلستان در گزارش خود در این رابطه نوشت این هشت زن که با دو مرد دیگر همراه بودند قصد داشتند ماموران را با سو استفاده از حجاب اسلامی فریب دهند زیرا تصور می کردند  که می توانند با بهره از بینش عامه که زنان محجبه را بدور از اینگونه اقدامات می دانند ،ماموران گمرک و پلیس به را فریفته و به سادگی محموله بزرگ خود را ترخیص نمایند .

 

دستگیری 8 زن ایرانی با 7 میلیون پوند مواد مخدر در اندونزی

گفته شده ارزش محموله کشف شده برابر با 7.5 میلیون پوند (12.4 میلیون دلار) تخمین زده شده است. مواد کشف شده شامل 27 کیلوگرم شیشه و 23 لیتر مواد مخدر مایع هستند که در بسته های غذا و ظروف مواد شوینده درون کیف های مسافرتی جاسازی شده بودند.

یکی از مردان همراه این گروه تلاش کرد که با یک تیغ صورت تراشی خودکشی کند ولی بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

پلیس اندونزی می گوید که 8 نفر از متهمان زن با برقع خود را پوشانده بودند ، و این بزرگترین محموله مواد مخدر است که در اندونزی کشف شده و تاکنون با قاچقچیانی روبرو نشده که بخواهند از حجاب اسلامی سو استفاده کنند ، این تیم 10 نفره با سه پرواز مختلف و  با پروازهای مالزی ، قطر ، و سوریه خود را به فرودگاه جاکارتا ،اندونزی رسانده بود.

 

دستگیری 8 زن ایرانی با 7 میلیون پوند مواد مخدر در اندونزی

بسته های مواد مخدر در مواد شوینده و ظروف پلاستیکی غذا قرار گرفته بود اما اسکنرهای پلیس توانست انها را مشاهده و کشف کند.

پلیس اندونزی اعلام کرده ما حدس می زنیم آنها بخشی از یک سازمان قاچاق بین المللی هستند.

به گزارش عبرت یکی از این افراد که مردی 26 ساله بود در همان محل با تیغ اقدام به خودکشی کرد اما به بیمارستان منتقل شد و اکنون زنده است.

article-0-06e74165000005dc-395_468x286

در اندونزی قوانین مبارزه با مواد مخدر سختگیرانه است و در سال 2008 تعداد 140 نفر به اعدام محکوم شدند که 40 نفر انها خارجی بودند.

 

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

2 دیدگاه

  1. باید هرچه زودتر اعدام شوند.
    آبروی زنان پاک ایرانی را خدشه دارکردند

  2. هیچ وقت منم نکنید اینا همه از فقر وبد بختیه چرا یه اروپایی این کار رو نمی کنه ریشه از جای دیگه خرابه خدا کمکشون کنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب