چهارشنبه , 5 آذر 1399
خانه / اخبار جهان / دستیابی یک کاربر اینترنتی ایرانی به اطلاعات هلیکوپتر اوباما

دستیابی یک کاربر اینترنتی ایرانی به اطلاعات هلیکوپتر اوباما

بیا تو مالزی -

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا چگونگی دسترسی غیرمجاز یک کاربر اینترنتی در ایران، به اطلاعات یکی از هلیکوپترهای ریاست جمهوری آمریکا را بررسی می کند…به گزارش آسوشیتدپرس، کارمندان شرکت نظارتی «تیورسا» ( Tiversa) هفته گذشته کشف کردند که اطلاعات بالقوه حساسی درباره هلیکوپتر یادشده، به وسیله منبعی در ایران که با نام «بدخواه» از او یاد شده، مشاهده شده است.

شرکت تیورسا، اواخر سال گذشته میلادی به یک شرکت پیمانکار وزارت دفاع در مریلند، درباره وجود «دریچه ای باز» در شبکه‌اش که اطلاعات مربوط به هلیکوپتر را به خارج از سیستم بروز می دهد، هشدار داده بود.

اسکات هارر، سخنگوی این شرکت، اعلام کرد که شرکت آمریکایی لاک هید مارتین -سازنده هلیکوپترهای جدید رئیس جمهوری آمریکا- منبع فاش شدن اطلاعات نبوده است.

شرکت لاک هید طرف قرارداد چند میلیارد دلاری با ارتش آمریکا، برای جایگزین کردن هلیکوپترهای فعلی ریاست جمهوری است که پیش از ۳۰ سال قدمت دارند.

اسکات هارر نام منبع و مشتری شرکت تیورسا را، که موجب فاش اسرار هلیکوپتر باراک اوباما شد، فاش نکرد.

در همین حال کلایتون داس یکی از سخنگویان نیروی دریایی آمریکا گفت: « ما از این موضوع اطلاع داشتیم و در حال بررسی آن هستیم.»

به گزارش آسوشیتدپرس به نظر می رسد که نیروی دریایی آمریکا چند ماه پیش از آنکه شرکت تیورسا به آنها در این مورد اطلاع دهد، از این موضوع آگاهی داشته اند.

کلایتون داس افزود که «با اینکه اطلاعات در مورد هلیکوپتر اوباما قدیمی بوده و چندان اهمیتی نداشته، ولی نباید به هیچوجه در اینترنت منتشر می شد.»

شرکت سیکورسکی که سازنده ۱۹ هلیکوپتری است که در اختیار رئیس جمهوری آمریکا قرار دارد، در حال تحقیق در مورد منبع فاش شدن این اطلاعات است. این هلیکوپترها به نام «مرین وان» معروف هستند.

هلیکوپترهای جدید ریاست جمهوری دارای سیستم دفاع ضد موشکی بوده و به امکانات ارتباطی پیشرفته تری مجهز هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب