چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / دفتر سایت بازتاپ پلمپ شد

دفتر سایت بازتاپ پلمپ شد

بیا تو مالزی -

دفتر سایت اینترنتی بازتاب با شکایت دولت و با حکم دادستانی پلمپ شده است. این سایت در پنج سال گذشته چندین بار توقیف شده اما همواره حکم توقیفش لغو شده است…
محمد جواد بربریان مدیر مسئول سایت بازتاب به خبرگزاری دانشجویان گفته است که دفتر کار بازتاب روز چهارشنبه 28 شهریور از سوی دادستانی تهران و در راستای تصمیم کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ سایت های اینترنتی پلمپ شده است.

در "کمیته تعیین مصادیق پایگاه های اینترنتی غیر مجاز" که هفت سال پیش از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکل شده، نمایندگانی از وزارتخانه های ارشاد، ارتباطات، اطلاعات، دادگستری و رادیو تلویزیون ایران عضویت دارند.

بر اساس گزارش ها سایت بازتاب با شکایت های دولت پلمپ شده است و به گفته مدیر مسئول سایت بازتاب"گویا دولت معتقد است به دلیل آن که سایت را فیلتر کرده اند، فعالیت آن نیز باید متوقف شود."

خبر جدیدی از توقیف موقت این سایت منتشر نشده اما از چند روز پیش مطالب سایت روز آمد نشده است.

سایت بازتاب در مشی تحلیلی خود به جناح محافظه کار ایران نزدیک بوده و به محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت ایران منسوب است.

این سایت با آنکه بیشتر از پنج بار توقیف موقت شده اما تاکنون توانسته احکام توقیف خود را با پی گیری ویا رایزنی لغو کند.

سایت بازتاب در پنج سال گذشته و از زمان تاسیس آن در پائیز سال 1381 یکی از اصلی ترین انتشار دهندگان اخبار به نقل از منابع غیررسمی در ایران بوده است.

همزمان با انتشار خیر پلمپ دفتر سایت بازتاب، نمایندگان مجلس ایران به لایحه دو فوریتی الحاق یک تبصره به قانون مطبوعات رای منفی دادند و این لایحه به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

بر اساس این لایحه، قانون مطبوعات بر خبرگزاری های داخلی، پایگاه های اطلاع رسانی اینترنتی و سایت ها نیز قابل اجرا خواهد بود.

در صورت تصویب این لایحه، مدیر عامل، مسئول سایت، نویسندگان و تهیه کنندگان مطالب خبرگزاری ها و سایت ها، دارای همان مسئولیت هایی خواهند بود که برای مدیر مسئول و نویسنده در مطبوعات در نظر گرفته شده است.

بر اساس این لایحه، هیات نظارت بر خبرگزاری ها نیز دارای همان وظایفی خواهد بود که هیات نظارت بر مطبوعات عهده دار است.

منبع: بی بی سی پرشیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب