چهارشنبه , 7 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / دولت مالزی از افزایش شمار كارگران خارجی در كشور ابراز نگرانی كرد

دولت مالزی از افزایش شمار كارگران خارجی در كشور ابراز نگرانی كرد

بیا تو مالزی -

وزیر منابع انسانی مالزی، نگرانی دولت خود را از هجوم بی‌رویه كارگران خارجی به این كشور ابراز داشت…

روزنامه "استار" چاپ مالزی در شماره دوشنبه خود بنقل از "فونگ چان اون" نوشت: درزمان حاضر دولت مالزی راههای كاهش شمار كارگران خارجی در كشور را بویژه در بخشهای ساخت وساز و صنعتی در دست بررسی دارد.

این مقام مالزیایی، تعمیم "سامانه ساختمانهای پیش ساخته" برای استفاده از نیروی انسانی كمتر را یكی از راههای موثر در كاهش كارگران خارجی عنوان كرد.

فونگ همچنین به تلاشهای جاری وزارت كارمالزی برای اجرای سامانه مورد نظر در بخشهای ساخت وساز در آینده‌ای نزدیك اشاره كرد.

وی، افزایش استفاده از سیستم ساختمانهای پیش ساخته در مالزی را نه تنها در كاهش نیاز به كارگران خارجی موثر عنوان كرد، بلكه بدلیل آنكه بهره‌گیری از چنین سیستمی موجب افزایش تولیدات آن در كارخانه‌ها و به تبع آن استخدام بیشتر كارگران داخلی می‌شود، "سودمند" دانست.

وزیر منابع‌انسانی مالزی همچنین بهره‌گیری از دستگاههای خودكار در بخشهای صنعتی را از دیگر راههای رفع نیاز به كارگران خارجی ذكر كرد.

وی در حالی كه شمار كنونی كارگران خارجی را در مالزی دو میلیون نفر عنوان كرد، از نگرانی كوالالامپور درباره زیاد بودن این رقم خبر داد.

به گزارش ایرنا، مالزی به دلیل برخورداری ازامكانات بهتر زندگی همواره مورد توجه كارگران خارجی بویژه از سوی كشورهای فقیرتر منطقه بوده است.

با وجود تشدید قوانین مربوط به استخدام مهاجران غیرقانونی بویژه از سال ‪ ۲۰۰۲‬میلادی به این طرف، دولت مالزی همچنان با این معضل رو به روست.

بیشترین شمار كارگران خارجی در مالزی را شهروندان اندونزیایی، بنگلادشی، تایلندی، فیلیپینی، كامبوجی، لائوسی، چینی و نپالی تشكیل می‌دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب