پنج شنبه , 9 بهمن 1399
خانه / اخبار مالزی / دکتر ماهاتیر : آیا یک کشور روستایی می خواهید؟

دکتر ماهاتیر : آیا یک کشور روستایی می خواهید؟

بیا تو مالزی - نخست وزیر جدید به انتقاد از طرح پیشنهادی سومین خودرو ملی خود پاسخ داد.

در یک مصاحبه اختصاصی با مالیزیا کینی (Malaysiakini)، تون دکتر ماهاتیر محمد فریاد زد: “اگر می خواهید یک کشور روستایی، با کاشت برنج و ماهیگیری داشته باشید، ما این کار را برای شما انجام خواهیم داد.” “هیچ صنفی نمی خواهید، چرا که صنایع گاهی اوقات متضرر می شوند؟ بیایید مانند پدرانمان کشاورزی و ماهیگیری کنیم. اگر این چیزی است که شما به آن رای داده اید، بسیار خوب، ما این کار را انجام خواهیم داد”.

در روز ۱۱ ژوئن، دکتر ماهاتیر در کنفرانس ۲۴ نیکی (Nikkei) در مورد آینده آسیا، از برنامه دولت برای طرح سومین خودرو ملی صحبت کرد. بسیاری از مالزیایی ها به این پیشنهاد پاسخ مثبت ندادند. هنگامی که این داستان در صفحه فیس بوک رسمی The Star Online منتشر شد، بیش از ۱۰۰۰ نظر مخالف این طرح وجود داشت. بسیاری از آنها خواستند که به جای این طرح بر روی سیستم حمل و نقل عمومی برنامه ریزی شود، و برخی دیگر به مشکلات مربوط به پروتون اشاره کردند.

مالیزیا کینی گفت: “مالزیایی ها ترجیح می دهند اتومبیل های وارداتی، از جمله چین، ژاپن و یا با پول بیشتر از اتومبیل های آلمانی استفاده کنند.”
در این مصاحبه ، دکتر ماهاتیر تلاش دیگری برای توجیه پیشنهاد خود داشت و گفت هدف او همواره برافزایش ظرفیت مهندسی کشور بوده که به جای یک کشور مصرف کننده به کشور تولید کننده تبدیل شود.او گفت: “مالزی یک کشور مصرف کننده است، و ما نمی دانیم چطور تولید کنیم.”
“صنعت خودروسازی نیاز به ۴۰۰۰ قطعه دارد. اگر من ۴۰۰۰ قطعه را به شما بدهم و از شما بخواهم یک ماشین بسازید، نمی توانید آن را انجام دهید. شما باید یاد بگیرید که چگونه قطعات را تولید کنید، و چگونه از آن قطعات استفاده کنید، در این زمان شما مهندسی را خواهید آموخت.

هنگامی که می دانید چگونه قطعات را تولید کنید، می توانید اجزای دیگر اتومبیل را برای ماشین های دیگر در سایر کشورها نیز تولید کنید. او گفت: “شما مهندسی عملی را از ساخت یک خودرو یاد می گیرید.”

پورتال خبری گزارش داد که دکتر ماهاتیر تصدیق کرد که جایگزین هایی نیز برای این طرح وجود داشت، مانند ساخت قطار، اما ایشان معتقد است ساخت اتومبیل گزینه ای بهتر است.

او به مالیزیا کینی گفت: “در سرتاسر جهان، مردم بیش از خانه، اتومبیل می خرند. وقتی اتومبیل تولید کنید، می توانید به این بازار بزرگ دسترسی پیدا کنید و چرخ صنعت را تقویت کنید.”/توریست

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب