خانه / اخبار مالزی / دیدارمعاون وزیر خارجه ایران با رییس موسسه مطالعات بین الملل مالزی

دیدارمعاون وزیر خارجه ایران با رییس موسسه مطالعات بین الملل مالزی

بیا تو مالزی -

معاون آموزشی و پژوهشی و رییس دفتر مطالعات سیاسی و بین الملل (IPIS) وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رییس موسسه مطالعات استراتژیک و بین الملل مالزی (ISIS) دیدار و گفت وگو کرد…به گزارش ایرنا، در دیدار دکتر "منوچهر محمدی" با "محمد جوهر حسن" که عصر جمعه در محل موسسه مطالعات استراتژیک و بین الملل مالزی انجام گرفت، در مورد نحوه همکاریهای دوجانبه گفت وگو شد.

روسای این دو موسسه مطالعات سیاسی در این دیدار ابراز علاقه مندی کردند که با توجه به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه و نیز کشور مالزی در منطقه جنوب شرق آسیا به عنوان دو کشور اسلامی دارای مشترکات فرهنگی بسیار،‌ طرفین می توانند در موضوعات گوناگون اشتراک نظر داشته و با برگزاری سمینارهای منطقه ای، درک بهتری از شرایط منطقه بیابند.

در این دیدار "تان سری الفرا" نماینده ISIS در هجدهمین اجلاس بین المللی خلیج فارس که در تهران برگزار شد با ابراز خرسندی از برگزاری موفقیت آمیز آن اجلاس اظهار داشت: تلاش دوکشور برای ایجاد زمینه همکاری دوسویه دو موسسه مطالعاتی در امر تحقیقات برای دو کشور بسیار موثر خواهد بود.

دفتر مطالعات سیاسی و بین الملل وزارت امور خارجه ایران و نیز موسسه مطالعات استراتژیک و بین الملل مالزی تاکنون سمینارهای مهم منطقه ای بسیاری را برگزار کرده اند.

درصورت گسترش همکاریهای همه جانبه کشورهای جنوب شرق آسیا و خاورمیانه،‌ این روند می تواند دریچه نوینی در مناسبات دو منطقه و نیز در مواجه با تحولات جهانی ایجاد کند.
دکتر منوچهر محمدی که برای توقفی چند ساعته در مسیر جاکارتا – تهران در کوالالامپور حضور یافته بود، شامگاه جمعه به تهران بازگشت.

وی هفته گذشته در سمینار ایران و نظم جهانی که با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا و شورای اندونزیایی امور جهانی (ICWA) در محل وزارت خارجه اندونزی در شهر جاکارتا برگزار شده بود، سخنرانی کرد.

محمدی همچنین به عنوان نماینده رییس جمهوری اسلامی ایران در سومین کنفرانس جهانی اندیشمندان اسلامی که از تاریخ 9 الی 11 مرداد در شهر جاکارتا برگزار شد، شرکت نمود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب