خانه / اخبار مالزی / رئیس‌جمهور در دیدار نخست وزیر مالزی: اعضای گروه دی 8 خود را برای شرایط جدید جهان آماده كنند

رئیس‌جمهور در دیدار نخست وزیر مالزی: اعضای گروه دی 8 خود را برای شرایط جدید جهان آماده كنند

بیا تو مالزی -

رییس جمهور دستاوردهای نشست گروه دی 8 را مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: اعضای گروه دی 8 باید خود را برای شرایط جدید جهان آماده كنند…به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران عصر دوشنبه در اولین روز از سفر خود به كوالالامپور كه برای شركت در ششمین نشست سران كشورهای عضو گروه دی 8 صورت گرفته است در دیدار با عبدالله احمد بداوی نخست وزیر مالزی بر ضرورت تقویت و گسترش همكاری های متقابل اعضای این گروه تاكید كرد.
رییس جمهور با بیان اینكه دستاوردهای بزرگ در سایه تحمل سختی ها به دست می آید، گفت: با مدیریت جدید مالزی بر این اجلاس، تصمیمات بزرگی در راستای منافع كشورهای عضو برداشته خواهد شد.
احمدی نژاد با اشاره به ناتوانی كشورهای غربی در حل مشكلات و گرفتاری های خود، تصریح كرد: باید با ایجاد ظرفیت های لازم از جمله تقویت دی 8، نیازهای جدید ملتها در شرایط امروز جهان را پاسخگو باشیم .
وی همچنین ضرورت سرمایه گذاری مشترك جمهوری اسلامی ایران و مالزی و دیگر اعضای گروه دی 8 را مورد تاكید قرار داد و افزود: با تقویت سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف می توانیم در راستای رفاه و منافع كشورهای خود، گام های موثری برداریم .
نخست وزیر مالزی نیز در این دیدار با تاكید بر توسعه همكاری های اعضای گروه دی 8، اظهار داشت : شرایط توسعه ای جهان در حال تغییر است و اعضای گروه دی 8 می توانند با بهره گیری از توان یكدیگر ، خود را برای تغییرات جدید در جهان آماده كنند .
احمد بداوی افزود: لازم است هر یك از اعضای گروه دی 8 برنامه منسجمی تدوین كنند تا در مقابل مشكلات صدمه و آسیب متحمل نشوند .
نخست وزیر مالزی با بیان اینكه صنعت كشاورزی محور توسعه در آینده جهان خواهد بود، خاطرنشان كرد: حوزه كشاورزی به تكنولوژی بالایی نیاز دارد و با توجه به اینكه ظرفیت این تكنولوژی در داخل گروه دی 8 وجود دارد، از این رو تمركز كشورهای عضو در توسعه ظرفیت های كشاورزی می تواند بسیاری از مشكلات را حل كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب