یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / رانندگی کی بهتره ؟ خانم ها یا آقایان

رانندگی کی بهتره ؟ خانم ها یا آقایان

بیا تو مالزی -

رئیس راهنمایی و رانندگی ناجا می گوید : در ماههای اخیر تخلفات برخی بانوان در رانندگی افزایش یافته است…

سرتیپ محمد رویانیان روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: ده درصد از 80 درصد تصادفات خسارتی در کشور را بانوان انجام می دهند .

رویانیان ادامه داد: بر اساس آمار پزشکی قانونی در هفت ماه گذشته 20 درصد از متوفیان تصادفات، خانم های راننده و یا خانم های سرنشین خودروها بوده اند.

وی افزود: سرعت، مارپیچ و استفاده رو به افزایش از تلفن همراه از تخلفات رایج میان رانندگان خانم است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت : تقریبا در دو سال گذشته تخلفات خانم ها از 5 تا 7 درصد از مجموع کل تخلفات به 10 درصد رسیده است.

رویانیان با بیان این که بطور کلی تخلفات رانندگان خانم ها کمتر از آقایان است و اساسا خانم ها بهتر از آقایان رانندگی می کنند و محتاط تر هستند گفت : با توجه به همه این نکات قابل تحسین در رانندگی بانوان متاسفانه در چند ماه اخیر شاهد افزایش تخلفات بانوان هستیم که باید به آنان در این زمینه هشدار دهیم .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره میزان تصادفات بانوان گفت:30 درصد از گواهینامه رانندگی صادر شده در کشور از ابتدا تاکنون متعلق به خانم ها است.

رویانیان افزود: در هشت ماه نخست امسال نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار گواهینامه صادر شده که پانصد هزار گواهینامه مربوط به خانم ها است.

وی گفت: البته در گذشته سهم خانمها از گواهینامه های صادر شده تا 15 درصد بود که در دو سال اخیر سهم خانم ها به 30 درصد رسیده است.

چند نفر از شهروندان تهرانی نیز در گفتگوئی با خبرنگار واحد مرکزی خبر در باره اینکه خانم ها بهتر رانندگی می کنند یا آقایان به اظهار نظر پرداختند و خانمی 40 ساله در این باره گفت: به نظر من رانندگی آقایان بیشتراز بانوان به تصادف منجر می شود زیرا خانم ها بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند.

این خانم افزود: به عنوان یک راننده از سرعت بالا خودداری می کنم و همیشه از راهنما استفاده و میان خطوط حرکت می کنم.

مرد جوان 30 ساله ای نیز در این باره گفت: نه اقایان و نه خانمها هیچکدام خوب رانندگی نمی کنند چون لحظاتی قبل راننده خانم و آقایی را دیدم که هنگام چراغ قرمز روی خطوط عابر پیاده خودرو خود را متوقف کرده بودند .

خانم مسنی نیز که در حال عبور از خیابان بود در این باره گفت: خانم ها با احتیاط تر رانندگی می کنند اما آقایان سریع تر حرکت می کنند.

پیرمردی نیز که در پیاده رو در حال تردد بود گفت: خانم ها خیلی بد رانندگی می کنند زیرا به خیال خودشان قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و خیلی آرام رانندگی می کنند که این موضوع موجب ترافیک و تصادف در شهر می شود.

این پیرمرد افزود: خانم ها خیلی از تصادفات را به وجود می آورند اما در محل حادثه حضور ندارند چون نفر سوم هستند.

خانم راننده ای نیز درباره رانندگی خانمها و اقایان گفت: من خودم قوانین را زیاد رعایت می کنم البته اگر آقایان بگذارند زیرا به محض اینکه یک مقدار با سرعت مجاز حرکت کنیم آقایان پشت سر هم بوق می زنند.

یک راننده تاکسی با بیان این که خانم ها هنگام رانندگی ترس دارند افزود: همین موضوع موجب می شود که در هنگام رانندگی و هنگام گردش ها از راهنمای خودرو استفاده نکنند و به آرامی حرکت کنند که موجب تصادف می شود.

در این میان سرتیپ رویانیان با اشاره به اینکه تخلف زن و مرد نمی شناسد می گوید : برخورد با تخلفات تشدید خواهد شد چون مصالح عموم در آن است و تشدید انضباط و کنترل تخلفات رانندگی از جمله اهدافی است که باید در سال آینده به آن دست یابیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب