خانه / اخبار مالزی / رای‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات عمومی مالزی پایان یافت

رای‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات عمومی مالزی پایان یافت

بیا تو مالزی -

رای‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات عمومی مالزی كه از صبح شنبه در این كشور آغاز شده بود، در ساعت ‪ ۱۷‬و ‪ ۳۰‬دقیقه به وقت محلی پایان یافت…

به گزارش ایرنا، "عبدالرحمن عبدالرشید" رئیس كمیسیون انتخابات مالزی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت:تا ساعت ‪ ۱۵‬عصر شنبه قریب به ‪ ۵۸‬درصد از ‪ ۱۰‬میلیون و ‪ ۹۲۰‬هزار شهروند واجد رای این كشور به پای صندوق‌های رای حاضر شدند.

كمیسیون انتخابات مالزی همچنین در گزارش دیگری از تعویق رای‌گیری در سه منطقه از ایالت ساراواك به روز یكشنبه به علت واژگونی یك قایق حاوی برگه های اخذ رای خبر داد.

این كمیسیون پیشتر اعلام كرده بود كه نتایج قطعی انتخابات شنبه شب اعلام خواهد شد كه با توجه به این نكته انتظار می‌رود آخرین شمارش آرا در روز جاری (شنبه) و نتایج قطعی در روز یكشنبه اعلام شود.

واجدان شرایط رای دادن در این انتخابات آرای خود را برای انتخاب ‪۲۲۲‬ نماینده پارلمان فدرال و ‪ ۵۰۵‬نماینده مجالس قانونگذاری ایالت‌های این كشور ‪ ۲۷‬میلیون نفری در صندوق‌های رای ریختند.

با توجه به اینكه برای كسب هشت كرسی پارلمان و سه كرسی ایالتی هر یك تنها یك نامزد از سوی ائتلاف حزبی حاكم مالزی "باریسان نشنال" و برای یك كرسی دیگر ایالتی تنها یك نفر از اپوزیسیون شركت كرده بود، از این رو نتیجه این حوزه‌ها از پیش تعیین و اعلام شده بود.

در مالزی از ‪ ۵۰‬سال گذشته پس از استقلال تاكنون ‪ ۱۱‬دوره انتخابات عمومی برگزار شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب