یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / اخبار مالزی / رای انقلابی دادگاه به نفع زن چینی که همسر یک ایرانی بود

رای انقلابی دادگاه به نفع زن چینی که همسر یک ایرانی بود

بیا تو مالزی -

دادگاه شریعت پینانگ برای نخستین بار تغییر مذهب یک زن مسلمان را مجاز شمرد. فریدون آشنائیان همسر ایرانی این زن که چند سال پیش ضمن ازدواج با او مذهبش را از بودیسم به اسلام تغییر داده بود پس از مدتی این زن را ترک کرده است، این  زن که نام اصلی وی تان هوانگ بود در دوران مسلمانی از نام سیتی فاطمه استفاده می کرد…

پس از جدایی بازگشت زن به دینش خلاف مقررات اسلامی خروج از دین بود و رسانه ها و گروههای طرفدار حقوق بشر و وکلا تلاش زیادی برای کمک به این زن به انجام رسانده بودند.

در نهایت برخلاف اصرار شورای اسلامی مالزی و انتظار مردم قاضی دادگاه شریعت ضمن رای انقلابی خود خروج زن از اسلام و رجعت وی به بودیسم را تائید نمود. هرچند در مالزی تفتیش عقاید چندان مشهود نیست اما صدور این رای نه تنها در مالزی بلکه در سایر کشورهای اسلامی نیز سابقه نداشته است.

قاضی علت صدور این رای را ناکامی فریدون در هدایت زن به سمت آموزهای اسلامی دانست و اضافه کرد با توجه به این که این زن هرگز دستورات اسلامی را رعایت نکرده است می تواند به بودیسم برگردد. چنین رای عجیبی میتواند تعداد بیشتری از شهروندان را که در وضعیت مشابه به سر می برند مجاز به خروج از دین نماید.

زن پس از شنیدن حکم مستقیماً به یک معبد بودایی رفت و با دعا و آزاد کردن تعدادی پرنده از قفس به شکر گزاری پرداخت.

حساسیت های مذهبی ، ازدواج های بین مذاهب و مذهب فرزندان حاصل از چنین ازدواج هایی یکی از پیچیدگی های اجتماعی در کشور مالزی می باشد.

منبع : ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب