دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار جهان / رتبه بندی خطرناکترین دانشگاهها

رتبه بندی خطرناکترین دانشگاهها

بیا تو مالزی - لیستی از خطرناکترین دانشگاهها بر طبق آمار بدست آمده از دپارتمان آموزشی آمریکا.

 

 

لیستی از خطرناکترین دانشگاهها بر طبق آمار بدست آمده از دپارتمان آموزشی آمریکا و با مقایسه 458 دانشکده موجود در سراسر این کشور اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این دومین سال رتبه بندی خطرناکترین دانشگاههای آمریکا است که با درنظر گرفتن شاخصهای متفاوت و جمع بندی امتیاز هر یک از دانشگاهها از سال 2006 تا 2009 که توسط دپارتمان آموزشی آمریکا تعیین می‌شود شکل گرفته است.

به نظر می‌رسد دانشگاههای بوستون گوی سبقت را از دیگر دانشگاهها ربوده و هر سال رتبه اول این لیست را به خود اختصاص می‌دهند به عنوان مثال سال گذشته دانشگاه امرسون بوستون به عنوان خطرناکترین دانشگاه برگزیده شد و رتبه اول  لیست امسال نیز به دانشگاه تافتز بوستون تعلق گرفت.

سایت دیلی بیست شاخصهای رتبه بندی اخیر این دانشگاهها را آمار جرم و جنایتهای جدی، قتل، دزدی از افراد و مکانهای عمومی، سرقت ماشین، تجاوز و اظهار خشونت آمیز عشق و علاقه اعلام کرد. شدت خشونت به کار رفته در جرائم باعث کسب امتیاز بیشتر می‌شود.

دانشگاه تافتز بوستون با آمار یک قتل، 36 تجاوز، 100 مورد دزدی از افراد، 174 مورد دزدی از مکانهای عمومی، 49 مورد سرقت ماشین، 119 مورد اظهار عشق خشونت آمیز طی سه سال گذشته رتبه اول این لیست را به خود اختصاص داده است.

این در حالیست که مسئولان این دانشگاه در اعتراض به جمع بندی امتیازات، نزدیک بودن این دانشگاه به قسمت مرکزی شهر را عامل بروز جرم و جنایت بیشتر دانسته و اظهار کردند که دانشگاههای دیگر تقریبا نزدیک به 13 کیلومتر از مناطق جرم خیز فاصلا دارند.

در این رتبه بندی دانشگاه بالتیمور مریلند رتبه دوم، دانشگاه هاروارد با 909 مورد دزدی و 128 مورد تجاوز رتبه سوم، دانشگاه روتگرز رتبه چهارم، دانشگاه هارتفورد رتبه پنجم، دانشگاه MIT رتبه چهاردم، دانشگاه جانسون و ویلز رتبه پانزدهم، دانشگاه بران رتبه هجدهم و دانشگاه لسلی نیز رتبه بیست و دوم را کسب کردند.

رتبه بندی خطرناکترین دانشگاهها
رتبه اول: دانشگاه تافتز
رتبه بندی خطرناکترین دانشگاهها
رتبه دوم: دانشگاه بالتیمور
رتبه بندی خطرناکترین دانشگاهها
رتبه سوم: دانشگاه هاروارد
رتبه بندی خطرناکترین دانشگاهها
رتبه چهارم: دانشگاه روتگرز
رتبه بندی خطرناکترین دانشگاهها

رتبه پنجم: دانشگاه هارتفورد

منبع: خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب