خانه / اخبار مالزی / رتبه بندی دانشگاههای جهان در سال 2007 اعلام شد/ نامی از ایران و مالزی در میان 200 دانشگاه برتر جهان نیست

رتبه بندی دانشگاههای جهان در سال 2007 اعلام شد/ نامی از ایران و مالزی در میان 200 دانشگاه برتر جهان نیست

بیا تو مالزی -

نامی از ایران و مالزی در میان 200 دانشگاه برتر جهان نیست …

نشریه " تایمز هایر اجوکیشن" رتبه بندی سالانه خود را روز گذشته اعلام کرد و این بار برای اولین بار نامی از مالزی در میان 200 دانشگاه برتر جهان به چشم نمی خورد. البته این نشریه توضیحاتی در خصوص حذف نام مالزی در این میان آورده است که قابل توجه می باشد.
رده بندی دانشگاههای جهان که هر ساله از سوی "تایمز هایر اجوکیشن" انجام می شود تنها رده بندی است که در نزد تمامی دولتها و دانشگاههای جهان از اعتبار خاصی برخوردار است که البته علت آن در شفافیت روش تحقیق، اعلام کلیه امتیازها و امکان مشاهده نقاط ضعف و قوت از سوی دانشگاهها می باشد.                                        

امسال 28 کشور توانسته اند نمایندگانی در میان 200 دانشگاه برتر جهان داشته باشند که البته مانند هر سال بیشترین نماینده به کشورهای آمریکا و انگلستان اختصاص دارد.
دانشگاههایی از مکزیک، برزیل و آفریقای جنوبی میهمانان جدید این لیست می باشند.
بر همین اساس هایر اجوکیشن تصریح کرده است که امسال از طیف وسیعتری از داده ها استفاده نموده و نسبت به رای گیری در خصوص دانشگاهها نیز سختگیری بیشتری اعمال نموده است و این عامل باعث شده تا با جلوگیری از رای دادن به یک دانشگاه خاص ، دانشگاهی از مالزی در میان 200 دانشگاه برتر قرار نگیرد.!
در عین حال این گزارش از رشد قابل توجه دانشگاههای آسیایی در جدول سالجاری خبر داده است.

برا ساس این گزارش، و بر مبنای رده بندی سال 2007 دانشگاه هاروارد آمریکا رتبه اول را با 100 امتیاز کامل از آن خود کرده است و به دنبال آن دانشگاههای کمبریج و آکسفورد از انگلستان، ییل آمریکا، امپریال کالج لندن، پرینستون، کالیفرنیا تکنولوژی و شیکاگو از آمریکا و یونیورسیتی کالج لندن در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.
به دنبال دانشگاههای فوق، ام آی تی و دانشگاه کلمبیا از آمریکا و مک گیل از کانادا پله های بعدی را از آن خود کرده اند.

از قاره آسیا نیز دانشگاه توکیو بهترین رتبه را به خود اختصاص داده و در رده هفدهم قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته دو پله صعود نشان می دهد. دانشگاه هنگ کنگ نیز با 15 پله صعود نسبت به سال گذشته در پله هیجدهم قرار گرفته است.
درعین حال دانشگاه سنگاپور با افت قابل توجه از جایگاه نوزدهم به سی و سوم جابه جا شده است.

منبع: ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب