چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / رهبر ائتلاف مخالفان مالزی می توانیم پیش از موعد، قدرت را به دست گیری

رهبر ائتلاف مخالفان مالزی می توانیم پیش از موعد، قدرت را به دست گیری

بیا تو مالزی -

رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی از آمادگی این ائتلاف برای در دست گرفتن اختیار دولت فدرال این كشور، قبل از ‪ ۱۶‬سپتامبر كه پیشتر از سوی وی به عنوان تاریخ انتقال قدرت اعلام شده بود، سخن گفت …به گزارش روز شنبه سامانه اینترنتی نیو استریتز تایمز، انور ابراهیم اظهارداشت : تحویل قدرت و تشكیل دولت فدرال ازسوی ائتلاف اپوزیسیون می تواند در تاریخی زودتر از ‪ ۱۶‬سپتامبر صورت گیرد و ما دولت حاكم را غافلگیر خواهیم كرد.

بنابه این گزارش ، انور ابراهیم كه در جمع ‪ ۱۵۰‬تن از حامیان حزب عدالت مردمی سخن می‌گفت ، ادامه داد: ما هم اكنون در پنج ایالت ، قدرت را در دست داریم كه این ایالتها در وهله نخست باید بخوبی و با قاعده اداره شوند وی اضافه كرد: همچنین ائتلاف اپوزیسیون باید به صورت یك اتحاد منسجم و قدرتمند باقی مانده و به این بیندیشیم كه در سایه اتحاد بایكدیگر، بهترین اقدام را انجام بدهیم .

رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی درهمین خصوص به روزنامه استار، چاپ مالزی گفته بود: این ائتلاف ، دولت تشكیل نخواهد داد مگر آنكه بتواند اكثریت قاطع و مطلق پارلمان را بدست آورد.

وی افزود: ما به دنبال اكثریت نسبی نیستیم و تنها درصورت برخورداری از اكثریت قاطع است كه می‌توانیم یك دولت باثبات تشكیل دهیم و ثبات ، لازمه اصلی حیات یك دولت است .

انور ابراهیم در عین حال خاطر نشان ساخت : ائتلاف اپوزیسیون نیاز دارد تا نمایندگان باریسان نشنال (ائتلاف حزبی حاكم مالزی ) از ایالتهای ساراواك و صباح به این ائتلاف بپیوندند تا ما بتوانیم یك جنبش قوی برای ایجاد تغییر در مالزی تشكیل دهیم .

وی افزود: رهبران آمنو و باریسان نشنال می‌توانند مرا مورد طعنه قرار دهند، اما من ثابت خواهم كرد كه آنها در اشتباهند.

در همین حال ، خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) به نقل از رئیس شاخه جوانان آمنو، اظهارات انور ابراهیم در زمینه تشكیل دولت فدرال از سوی احزاب اپوزیسیون را یك بازی سیاسی خواند.

هاشم‌الدین تون حسین دراین‌باره گفت : انورابراهیم سه هفته پیش ، از تغییر در رهبری كشور ظرف دو هفته آینده خبر داده بود، اكنون سه هفته ازآن تاریخ گذشته و هیچ تغییری روی نداده است .

وی ادامه داد: این اظهارات تنها باعث خدشه دار شدن وجهه وی می‌شود، چراكه مردم می‌بینند كه اظهارات و ادعاهای وی یكی پس از دیگری بی‌پایه واساس بوده و این هم یك بازی جدیدی است كه وی آغاز كرده است .

به گزارش ایرنا، انور ابراهیم درتاریخ ‪ ۱۴‬آوریل ‪ ۱۹۹۹‬به اتهام فساد مالی و اخلاقی ازسوی دادگاه كوالالامپور به انفصال از خدمت ، شش سال زندان و دوسال محرومیت از فعالیت سیاسی محكوم شده بود.

وی از جمله نزدیكترین و بانفوذترین افراد در نزد ماهاتیرمحمد نخست وزیر سابق این كشور محسوب می‌شد و تا پیش از محكومیت از سوی دادگاه ، سمت معاون نخست وزیری مالزی را در اختیار داشت .

همزمان با پایان یافتن دوران محكومیت سیاسی انور ابراهیم ، گمانه زنی ها در مورد آینده سیاسی وی در مالزی بشدت افزایش یافته است .

انور هم اكنون علاوه بر سمت مشاور حزب اپوزیسیون پ .ك .آر. كه رهبری آن را همسر وی برعهده دارد، از سوی احزاب مخالف این كشور به رهبری ائتلاف حزبی اپوزیسیون نیز انتخاب شده است .

اوایل ماه جاری میلادی سه حزب مخالف دولت مالزی شامل پاس ، داپ و پ .ك .آر به منظور تقویت همكاریها درراستای تقویت جایگاه اپوزیسیون در حاكمیت كشور با یكدیگر ائتلافی به رهبری انور ابراهیم تشكیل دادند.

درانتخابات عمومی مالزی كه دراسفندماه گذشته برگزار شد ائتلاف اپوزیسیون ‪ ۸۲‬كرسی پارلمان را به خود اختصاص داد در حالی كه ائتلاف حزبی حاكم با ‪ ۱۴۰‬كرسی و برخلاف دوره‌های قبل ، تنها با كسب اكثریت نسبی توانست دولت فدرال این كشور را تشكیل دهد.

همچنین دراین انتخابات ، برای نخستین بار اداره دولتهای محلی پنج ایالت مالزی نیز در اختیار اپوزیسیون قرار گرفت .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب