خانه / اخبار مالزی / رهبر اپوزیسیون مالزی برای تصاحب قدرت به پادشاه این کشور متوسل می شود

رهبر اپوزیسیون مالزی برای تصاحب قدرت به پادشاه این کشور متوسل می شود

بیا تو مالزی -

رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی گفت: بزودی با ارسال نامه ای به پادشاه این کشور از ایشان خواهم خواست که در مورد انتقال مسالمت آمیز قدرت وارد صحنه شود…به گزارش روز پنج شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، انور ابراهیم روز گذشته در جمع خبرنگاران افزود: در این نامه همچنین از سلطان میزان زین العابدین خواهد خواست تا نسبت به تشکیل نشست اضطراری پارلمان این کشور برای بررسی طرح عدم اعتماد به نخست وزیر اقدام کند.

بنا به این گزارش، رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی با تاکید مجدد بر اینکه وی اکثریت نمایندگان پارلمان برای تشکیل دولت فدرال را به همراه دارد، خاطرنشان ساخت که عبدالله احمد بداوی با درخواست ملاقات با وی و نیز برگزاری نشست اضطراری پارلمان مخالفت کرده است.

وی تصریح کرد: این حق مردم مالزی است که اپوزیسیون را انتخاب کنند و بداوی نیز باید به آن احترام بگذارد.

به گزارش ایرنا، انور ابراهیم سه شنبه هفته گذشته ادعا کرده بود که با ارسال نامه ای به بداوی، اسامی 30 نفر از نمایندگان باریسان نشنال را که قصد پیوستن به اپوزیسیون دارند، اعلام کرده است.

وی همچنین خواستار نشست اضطراری پارلمان این کشور برای بررسی طرح عدم اعتماد به نخست وزیر این کشور شده بود.

با این حال، انور پس از گذشت چند روز از موعد قبلی خود تاکنون از اعلام اسامی نمایندگان باریسان نشنال که قصد پیوستن به وی را دارند، سر باز زده است.

انور ابراهیم که بتازگی و از طریق انتخابات میاندوره ای به پارلمان مالزی راه یافته، در تبلیغات انتخاباتی خود وعده داده بود که احزاب اپوزیسیون تا پیش از 16 سپتامبر دولت فدرال این کشور را تشکیل خواهند داد.

رهبر ائتلاف مخالفان دولت مالزی خروج نمایندگان باریسان نشنال از ائتلاف حاکم و پیوستن آنان به احزاب اپوزیسیون را دلیل اصلی این وعده خود ذکر کرده بود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب