خانه / اخبار مالزی / رییس كل پلیس مالزی: تجمع هندی تباران مقابل سفارت انگلیس چهره كشور را مخدوش نشان می دهد

رییس كل پلیس مالزی: تجمع هندی تباران مقابل سفارت انگلیس چهره كشور را مخدوش نشان می دهد

بیا تو مالزی -

رییس كل پلیس مالزی، تجمع روز یكشنبه آینده هندی تباران این كشور را در مقابل سفارت انگلیس در شهر كوالالامپور، "غیرقانونی" اعلام كرد…

به گزارش روزجمعه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، "موسی حسن" تصمیم هندو تباران این كشور را به برپایی تجمع آتی در مقابل سفارت انگلیس، نشات گرفته از اقدام اخیر برخی احزاب سیاسی مخالف دولت در ایجاد تظاهرات غیرقانونی در مقابل كاخ پادشاه ذكر كرد.

وی تاكید كرد: به نظر من، برپایی تجمع‌ها و تظاهرات غیر قانونی، نه تنها امنیت كشور را خدشه‌دار می‌كند، بلكه به اقتصاد ملی نیز لطمه‌های جدی وارد می‌آورد.

موسی حسن، اقدام تجمع‌كنندگان را به لحاظ اینكه به جهان این طور وانمود می‌شود كه در مالزی اغتشاش و ناآرامی وجود دارد، بسیار نادرست خواند.

وی، ضمن توصیه به شهروندان مالزی برای شركت نكردن در هیچیك از تجمع‌ها و تظاهرات غیرقانونی، همچنین نسبت به استفاده از كودكان در این گونه تجمع‌ها بشدت هشدار داد.

به گزارش ایرنا، قرار است هندوتباران مالزی به دعوت "نیروی اقدام حمایت از حقوق هندودیان" (هیندراف)، با تجمع روز یكشنبه خود در مقابل سفارت انگلیس، به اقدام بریتانیا برای آوردن اجداد این افراد از جنوب هند (منطقه تامیل) به منظور كارگری در سرزمین مالایا (مالزی فعلی)، اعتراض كنند.

این دومین بار در طول سه هفته گذشته است كه شهروندان مالزی بدون توجه به هشدارهای پلیس، به برپایی تجمع‌های باصطلاح غیرقانونی اقدام می‌كنند.

در تاریخ ‪ ۱۰‬نوامبر نیز برخی احزاب سیاسی مخالف دولت مالزی، از قبیل حزب عدالت مردم، حزب مردم‌سالاری و حزب اسلامی (پاس)، با تجمع در میدان استقلال (مردكا) كوالالامپور و نیز مقابل كاخ پادشاه، خواستار برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در این كشور شدند.

نیروهای پلیس مالزی، برای متفرق كردن تظاهركنندگان ، علاوه بر استفاده از خودروهای آبپاش، بسوی آنان گاز اشك آور پرتاب و شماری از تظاهركنندگان را دستگیر كردند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب