سه شنبه , 7 بهمن 1399
خانه / اخبار ایران / زیر دریایی دلفین اسرائیل به ایران نزدیک شد

زیر دریایی دلفین اسرائیل به ایران نزدیک شد

بیا تو مالزی - این رسانه ها هدف عبور زیر دریایی دلفین از تنگه سوئز به دریای سرخ را در تیر رس قرار دادن ایران عنوان کرده اند. ایران بارها اعلام کرده است که در صورت حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای کشورمان با پاسخ “شدید و سریع نظامی” مواجه خواهد شد.چند روز پس از اینکه اسراییل به طور مخفیانه و با اطلاع دولت مصر ، زیر دریایی اتمی ” دلفین ” خود را از تنگه سوئز به دریای سرخ انتقال داد ، رسانه های اسراییلی خبر در تیررس قرار دادن ایران را منتشر کردند.

به گزارش عصر ایران سایت ” عرب مانیتور ” روز گذشته به نقل از رسانه های اسراییلی نوشت که همزمان با تنش دیپلماتیک در روابط ایران و اتحادیه اروپا ، اواخر ماه میلادی گذشته نیروی دریایی اسراییل شروع به انجام یک مانور دریایی با حضور زیر دریایی های اتمی کلاس ” دلفین ”  کرده است.این رسانه ها هدف عبور زیر دریایی دلفین  از تنگه سوئز به دریای سرخ را در تیر رس قرار دادن ایران عنوان کرده اند .

اسراییل 5 فروند زیر دریایی اتمی دلفین دارد که ساخت آلمان بوده و مجهز به موشک های بالستیک دارای کلاهک های هسته ای است.

هنوز منابع نظامی و سیاسی اسراییل نسبت به انتشار این خبر موضع گیری نکرده اند ، اما برخی تحلیل ها حاکی از این است که بعید نیست اسراییل موقعیت کنونی را برای انجام حمله نظامی خود به تاسیسات هسته ای ایران مغتنم بداند .

بنا به گزارش رسانه های اسراییلی مانور و تمرین دریایی در حال انجام در دریای سرخ با هدف هماهنگی نیروی دریایی اسراییل برای حمایت و پشتیبانی از نیروی هوایی این کشور در صورت انجام حمله به ایران است.

زیر دریایی های اتمی دلفین قادرند با موشک های بالستیک از دریای سرخ اهدافی را در داخل ایران هدف قرار دهند.

این خبرها در حالی است که ایالات متحده و دولت اوباما به شدت نسبت به انجام تحرکات نظامی علیه ایران در مقطع کنونی حساس بوده و معتقد است هر گونه سخن گفتن تحریک آمیز و امنیتی کردن فضا ممکن است آسیب های جدی به تاکتیک جدید آمریکا در قبال مذاکره با ایران وارد سازد.

 ایران بارها اعلام کرده است که در صورت حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای کشورمان با پاسخ “شدید و سریع نظامی” مواجه خواهد شد.

هم اینک تمام اسرائیل در تیررس موشک های دوربرد ایران قرار دارد.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب