چهارشنبه , 12 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / مطالب مالزی / سال نو چینی – Gong Xi Fa Cai

سال نو چینی – Gong Xi Fa Cai

بیا تو مالزی -

چینی ها  از فانوسهای فراوان برای روشن كردن راه ورود سال نو استفاده می كنند وهمچنین برای ترساندن روح خبیث شیطان، فشفشه و آتش روشن می كنند…مراسم سال نو چینی ها بیست و ششم ژانویه به هنگام طلوع ماه نو آغاز می شود و به آن Gong Xi Fa Cai (گنگ چی فا چای) یعنی "سال نو مبارک" می گویند.

عید چینی

این مراسم را یان تن می‌نامند. چینی ها در این مراسم از فانوسهای فراوان برای روشن كردن راه ورود سال نو استفاده می كنند وهمچنین برای ترساندن روح خبیث شیطان، فشفشه و آتش روشن می كنند.

اگرچه ایرانیها و هندیها هم از دیرباز سالها را نامگذاری كرده اند،لیكن نامگذاری چینی ها اندكی متفاوت است ، مردم چین معتقدند كه در هر سال یك حیوان وظیفه دارد تا زمین را بر پشت خود حمل كند و در عین حال معتقدند:خصوصیات اخلاقی هر كس مرتبط با نام حیوان سال تولدش می باشد.

از فردا سال سگ فرا می رسد و زمین را از خروس تحویل می گیرد.

بنا بر اعتقاد چینی ها افرادی كه در سال سگ به دنیا می آیند افرادی قابل اعتماد ، صادق و كاری هستند.

با آغاز سال نو مراسم خاصی به خصوص در چین به اجرا در می آید – میایو حوی – گردهمایی مردمی و یكی از عادات ورسوم سنتی پكن به بمناسبت این عید است كه معمولا در پارك های قدیمی انجام می شود و در آن رقص های شیر واژدها و راه رفتن با چوب پا به اجرا در می آید.

عید چینی

در مالزی یک ماه قبل از شروع این عید در همه جا نارنگی می فروشند. چینی ها معتقد هستند نارنگی نمادی از فرد و یکدست بودن کره زمین و برتری نداشتن کسی به کس دیگر در میان این یکدستی هاست.

در مالزی هم اگرچه تنها 20 درصد جمعیت این كشور را چینی ها تشكیل می دهند ولی از زمان سال نو آنان كل كشور به مدت یك هفته تعطیل می باشد. این تعطیلات یکی از طولانی ترین تعطیلات این کشور می باشد.

گفته می شود بیش از یك میلیون نفر از جمعیت دو میلیون نفری كوآلالمپور در این زمان شهر را ترك می كنند.

درخت مقدس - عید چینی
درخت مقدس

منبع : بیا تو مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نخستین مدرسه بین المللی Queensland در مالزی

بیا تو مالزی - نخستین مدرسه بین المللی Queensland با برنامه هایی برای جذب دانش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب