سه شنبه , 4 آذر 1399
خانه / دانش و فناوری / سایه سنگین تبلت‌ها روی فروش رایانه‌های شخصی

سایه سنگین تبلت‌ها روی فروش رایانه‌های شخصی

بیا تو مالزی -

فروش تب‌لت‌هایی مانند آی‌پد شرکت اپل در حال فزونی گرفتن از کامپیوترهای شخصی است.

پیش‌بینی می‌شود که فروش رایانه‌های شخصی در سال 2011 فقط 10درصد رشد یابد و در مقابل، فروش تب‌لت‌ها در سال آینده دوبرابر شود. تمایل کمتر خریداران برای به‌روز کردن پی‌سی‌های خود و خرید تب‌لت، مهم‌ترین عامل این رشد باورنکردنی است.

ابوالفضل کریمی: تحلیل‌گران Barclays Capital معتقدند کامپیوترهای لوحی و تب‌لت‌ها به زودی بازار فروش را از کامپیوترهای شخصی می‌ربایند.

به گزارش تلگراف ، بن ریتزس از تحلیل‌گران بارکلایزکپیتال در این باره گفت: «فروش تب‌لت‌هایی مانند آی‌پد شرکت اپل در حال فزونی گرفتن از کامپیوترهای شخصی است. تخمین‌ها نشان می‌دهد فروش پی‌سی‌ها در حال کاهش است و در عین حال انتظار می‌رود تب‌لت‌ها سهم بیش‌تری از بازار را در اختیار خود بگیرند. این در حالی است که در این بین شرکت اپل موفقیت بیش‌تری نسبت به سایر رقبا کسب کرده و در مقیاس‌های پایین‌تر، شرکت دل نیز در این بازار بی‌نصیب نمانده است».

پیش‌بینی می‌شود فروش دستگاه‌های پی‌سی در سال 2010 نسبت به سال گذشته 16 درصد افزایش داشته باشد، در حالی که کارشناسان قبلا رقم 19 درصد را برای سال جاری در نظر گرفته بودند. این در حالی است که فروش این دستگاه‌ها در سال 2011 فقط 10 درصد رشد خواهد داشت.

در همین حال، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تب‌لت‌ها در سال 2010 نزدیک به 15.85 میلیون دستگاه فروش داشته باشند. فروش این دستگاه‌ها در سال بعد نیز به رقم 31.2 میلیون دستگاه خواهد رسید. یکی از مهم‌ترین دلایل رشد فروش تبلت‌ها را می‌توان ساخت و ارائه آی‌پد دانست. البته شرکت‌های دیگر مانند سامسونگ هم در این میان بی‌تاثیر نیستند و با ارائه محصولات جدید خود علاقه‌مندان را به سمت خرید تب‌لت‌ها جذب می‌کنند.

مطالعات نشان می‌دهد امروزه مشتریان تمایل کم‌تری برای به روز کردن لپ‌تاپ‌های خود نشان می‌دهند و بیشتر به سراغ خرید تب‌لت‌ها می‌روند. اغلب فروشندگان در کشورهای آسیایی نیز عرضه آی‌پدها را مهم‌ترین دلیل کاهش فروش کامپیوترهای شخصی عنوان کرده‌اند.

این در حالی است که ریتزس معتقد است شرکت دل توانایی رقابت با آی‌پدهای شرکت اپل را ندارد و هر روز سهم کم‌تری از بازار تب‌لت‌ها را به خود اختصاص خواهد داد.

منبع : خبرآنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب