خانه / اخبار ایران / سرانجام «طنز تلخ» با حضور مسؤولانی از سازمان حفاظت محیط زیست اجرا شد

سرانجام «طنز تلخ» با حضور مسؤولانی از سازمان حفاظت محیط زیست اجرا شد

بیا تو مالزی -

«به امید دیدار همگان در برنامه‌های بعدی!»
و سرانجام «طنز تلخ» با حضور مسؤولانی از سازمان حفاظت محیط زیست اجرا شد….

مراسم افتتاحیه سیرك پارك آموزشی پردیسان با حضور جمعی از مسؤولان سازمان حفاظت محیط زیست كه به همراه خانواده در آن شركت كرده بودند، در حالی برگزار شد كه دیدن صحنه‌هایی همانند كشیدن تمساح‌های می‌سی‌سی‌پی بر روی زمین دل هر دوستدار محیط زیست را به درد می‌آورد.

به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیرك «پردیسان» درحالی افتتاح شد كه همزمان با انتشار این خبر، جمعی از تشكلهای زیست‌محیطی ، دوستداران محیط زیست و كارشناسان، نسبت به این اقدام غیرزیست‌محیطی، شگفت‌زده شده و آن را «طنز تلخ» توصیف كردند.

در ورودی سیرك جمعیت زیادی گردآمده بودند تا نخستین سانس سیرك پردیسان را ببینند ولی گفته می‌شد كه این سانس از قبل رزرو شده و فقط مهمانان ویژه و افرادی كه از قبل بلیت را رزرو كرده‌اند، می‌توانند از آن دیدن كنند!

 

تشكر مجری سیرك از سازمان محیط زیست

در طول برنامه چندین بار مجری در حالی از سازمان حفاظت محیط زیست و شخص مهندس جوادی، سرپرست معاونت پشتیبانی و امور مجلس و مدیركل بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست تقدیر و تشكر می‌كرد كه در داخل سن شیر و ببرها، اسب‌های پا كوتاه، گورخرها، سگها، تمساح‌های می‌سی‌سی‌پی و مار بوآیی كه برای سرگرمی بازدیدكنندگان مجبور بودند از ترس شلاق‌ها و چوبها حركات غیرغریزی انجام دهند، شاید بارها در دل از برگزاركنندگان گله می‌كردند.

 

نمایش شیر در سیرك پردیسان

 

حضور برخی مسؤولان سازمان حفاظت محیط زیست به همراه لبخند شیرین آنها در محل برپایی سیرك، این سؤال را در ذهن تداعی می‌كرد كه آیا این افراد واقعا به حمایت و حفاظت از طبیعت اعتقاد دارند…؟ اواخر برنامه وقتی از كودكی شنیدم كه از پدر خود می‌پرسید «چرا سگمون از نرده‌بون بالا نمی‌ره» به این حرف دكتر كهرم، بیولوژیست متخصص حیات وحش و استاد دانشگاه رسیدم كه می‌گفت: سیرك به جز بدآموزی چیزی ندارد!

 

كشیدن تمساه‌های می‌سی‌سی‌پی در سیرك پردیسان

 

صدای شلاق‌هایی كه به زمین می‌خورد هنوز در گوشم است اما شاید فجیع‌ترین صحنه این برنامه تمساح‌هایی بودند كه چند نفر آنها را گرفته و بر روی زمین می‌كشیدند تا تماشاچیان ببینند كه تمساح چه شكلی است.

جالب‌تر آن كه در تمام طول برنامه به تماشاچیان گفته می‌شد كه به هیچ عنوان به سن نزدیك نشوید چون حیوانات خطرناكند!

 

ادای ا

 
</p>
منتشر شده در <a href=بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب