یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / سرمهماندار یونانی كیش ایر: از خلیج فارس دفاع كنید بازداشت تان می كنم!

سرمهماندار یونانی كیش ایر: از خلیج فارس دفاع كنید بازداشت تان می كنم!

بیا تو مالزی -

موج – شب جمعه در پرواز هواپیمای بوئینگ 757 یك شركت هواپیمایی داخلی از مقصد تهران به جزیره كیش، از واژه جعلی خلیج عربی برای معرفی خلیج فارس استفاده شد.

این شركت ایرانی ، هواپیمای خود را از یونان و با خدمه یونانی اجاره كرده است.
در این پرواز و در اقدامی مشكوك به دستور “جورج سیانا سر مهماندار خارجی این پرواز” بر روی صفحه مانیتورهای مسافران كه موقعیت هواپیما را در طول پرواز نشان می داد، از واژه غیر واقعی دریای عربی به جای معرفی خلیج فارس استفاده شد.

این اقدام اعتراض مسافران حاضر در این پرواز را بر انگیخت، اما جالب اینكه سر مهمانداری كه خود را اهل كشور یونان معرفی كرد با زبان انگلیسی به جای عذر خواهی به برخورد بسیار شدید و تهدید معترضان به بازداشت پرداخت.

خلبان این پرواز نیز كه خارجی بود، نسبت به این اتفاق هیچ گونه واكنشی از خود نشان نداد. همچنین مسوولین داخلی این پرواز نیز در رابطه با این اتفاق عكس العملی نداشتند.

پیش از این بارها رسانه های غربی و عربی از واژه مجهول و غیر واقعی “خلیج عربی” به جای “خلیج همیشه فارس” استفاده كرده بودند كه این اقدام آن ها خشم میلیون ها ایرانی را بر انگیخته بود.

با توجه به رفتار سوء این سرمهماندار ، انتظار می رود مسوولان سازمان هواپیمایی نسبت به این موضوع رسیدگی كند.

سر مهماندار هتاك یونانی از كشور اخراج شد.

مهماندار یونانی پرواز شماره 7081 هواپیمایی كیش‌ایر به دلیل رفتار ناشایست در پرواز تهران به مقصد كیش صبح امروز از كشور اخراج شد.

غلامرضا رضاییان رئیس پلیس مهاجرت و اتباع خارجی ناجا با اشاره به بی‌احترامی مهماندار یونانی پرواز شماره 7081 هواپیمایی كیش‌ایر از تهران به مقصد كیش به مسافرین در پی اعتراض به واژه مجعول خلیج عربی در این پرواز اظهار داشت: مهماندار یونانی شركت هواپیمایی كیش‌ایر با هماهنگی مدیرعامل این شركت در ساعت 21 شب گذشته، شنبه 1 اسفند‌ماه به پلیس مهاجرت و اتباع خارجی مستقر در كیش احضار و به دلیل رفتار ناشایست و اقدام غیرمسئولانه به استناد بخش 3 بند ج ماده 2 و 3 قانون ورود و اقامت اتباع خارجی پروانه اقامتش باطل شد.

وی در گفت وگو با فارس ، با بیان اینكه این اقدامات در پی پخش خبر این ماجرا انجام شد، افزود: این مهماندار یونانی با اولین پرواز در ساعت 9 صبح امروز از طریق مرز هوایی كیش از كشور طرد می‌شود.

رئیس پلیس مهاجرت و اتباع خارجی ناجا همچنین یادآور شد: مهماندار یونانی به دلیل رفتار ناشایست و اقدام غیرمسئولانه خود با اعمال محدودیت ورود به كشور نیز مواجه است.

بنابراین گزارش، روی مانیتور اعلام مسیر این پرواز برای مسافران به جای واژه خلیج فارس،از واژه خلیج ع.ر.ب.ی استفاده شد و دقایقی پیش‌روی مسافران بود كه این اقدام توهین‌آمیز، واكنش مسافران این پرواز را بر انگیخت و سرمهماندار یونانی این پرواز در صدد توجیه این اقدام برآمد و به زبان انگلیسی با استفاده از واژگان توهین‌آمیز و رفتاری غیرمسوولانه با مسافران درگیر شد.

بر اساس این گزارش،در اقدامی جالب توجه و نادر، “جورج سیانا “سر مهماندار خارجی این پرواز در خاك جمهوری اسلامی خود را مسوول امنیت پرواز دانست و تهدید به بازداشت هموطنان ایرانی معترض این پرواز كرد. خلبان این پرواز نیز كه خارجی بود،نسبت به این اتفاق هیچگونه واكنشی از خود نشان نداد.

پیش از این بارها رسانه‌های غربی و عربی از واژه مجعول و غیر واقعی “خلیج ع.ر.ب.ی ” استفاده كرده بودند كه این اقدام آنها خشم میلیون‌ها ایرانی را بر انگیخته بود.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب