چهارشنبه , 5 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / سطح روابط بانکی ایران و مالزی ارتقا می‌یابد

سطح روابط بانکی ایران و مالزی ارتقا می‌یابد

بیا تو مالزی - با امضای پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری‌های بانکی بین ایران و مالزی سطح روابط بانکی دو کشور ارتقا پیدا می‌کند.

پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری‌های بانکی بین بانک‌های مرکزی ایران و مالزی نهایی شده و در آینده نزدیک به امضای رؤسای بانک‌های مرکزی دو کشور می‌رسد.

قائم‌ مقام این بانک در حاشیه جلسات شورای عالی و مجمع عمومی سالانه IFSB در سال ۲۰۱۷ میلادی، با معاون رئیس‌کل بانک مرکزی مالزی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، اکبر کمیجانی ضمن قدردانی از همکاری بی‌شائبه و سازماندهی مطلوب بانک مرکزی مالزی برای پذیرش میزبانی اجلاس سالانه IFSB و اجلاس آتی آن که قرار است در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ برگزار شود، گفت: برای توسعه روابط فی‌مابین دو کشور ظرفیت‌های قابل توجه اقتصادی و تجاری وجود دارد که یکی از لوازم و عوامل اصلی تسهیل این امر، ایجاد روابط بانکی است.

قائم مقام بانک مرکزی به تمایل و خواست برخی بانک‌های ایرانی برای حضور و فعالیت در کشور مالزی پس از رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان اشاره و اعلام کرد: حضور بانک‌های ایرانی در کشور مالزی مستلزم تسریع و تسهیل رسیدگی به تقاضاهای آنهاست.

کمیجانی افزود: پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری‌های بانکی بین دو بانک مرکزی ایران و مالزی نهایی شده و انشاالله در آینده نزدیک به امضای رؤسای بانک‌های مرکزی دو کشور می‌رسد.

در این جلسه عبدالرشید، معاون بانک مرکزی مالزی، هم ضمن استقبال از ارتقای همکاری‌های بانکی دو کشور، گفت: پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه، قطعاً زمینه حضور بانک‌های ایرانی در مالزی بیشتر فراهم خواهد شد.

معاون بانک مرکزی مالزی همچنین برای شتاب بخشیدن به صدور مجوز فعالیت یکی از بانک‌های ایرانی نیز که هم‌اکنون تشریفات اداری را طی می‌کند، قول مساعدت داد.

در پایان این جلسه کمیجانی از همتای خویش برای سفر به ایران دعوت کرد.

منبع:توریست

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب