چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / سفر مخفیانه مدیرکل بورس وزارت علوم به مالزی

سفر مخفیانه مدیرکل بورس وزارت علوم به مالزی

بیا تو مالزی -

علی اکبرمتکان مدیرکل بورس وزارت علوم طی سفری به مالزی که هیچگاه علنی نشد از دانشگاههای مختلف این کشور بازدید نمود…

مدیرکل بورس وزارت علوم که طی ماههای اخیر از تصویب قوانین متعدد در خصوص رفاه و بالابردن توان و امکانات دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل درخارج از کشور سخن گفته بود هفته گذشته خود را در مالزی سپری نمود ولی حاضر به برگزاری هیچگونه جلسه ای با دانشجویان و یا نمایندگان دانشجویان نشد.

وی ضمن بازدید از دانشگاههای مالزی ازجمله یوپی ام بدون هیچ نتیجه مشخصی مالزی را به مقصد تهران ترک نمود.

این درحالی است که متکان طی مصاحبه های هفتگی خود با خبرگزاری های داخل کشور از افزایش تعداد بورسیه های بلند مدت، ارائه بورس سال آخر به دانشجویانی که با هزینه شخصی تحصیل می کنند، ایجاد هسته های علمی میان دانشجویان داخل و خارج کشور، افزایش سهم بورسیه های دکتری و موارد متعدد دیگر سخن گفته بود و سوالات چندی را برای دانشجویان به وجود آورده بود که نشست میان او و دانشجویان می توانست مورد استفاده فراوان قرار گیرد.

در جریان این سفر نه تنها نمایندگان دانشجویان در جریان بازدید از دانشگاه قرار نگرفته اند بلکه پس از اطلاع نمایندگان نیز به کرات از آنها خواسته شده تا در خصوص این موضوع سکوت پیشه کنند.این در شرایطی است که برخی از نمایندگان سابق دانشجویان و نمایندۀ دانشگاه یو‌ام با رابطه رایزنی علمی کشورمان در ترکیب هیات بازدید کننده از دانشگاه یوپی ام قرار داشتند اما نمایندگان کنونی به دلایل نامشخص در جریان ماوقع قرار داده نشدند.

لذا با توجه به پایان رسیدن ایام سفر مدیرکل مربوطه نمایندگان ایسام تنها چاره را بر این دیدند که موضوع را بدون هرگونه تفسیر و یا توضیح اضافه ای و تنها در جهت روشن شدن افکارعمومی با دانشجویان عزیز درمیان بگذارند.
شایسته است پیشتر چنین باز دیدهایی، با توجه به پیگیری مکرر دانشجویان جهت طرح موضوعات و مشکلات، به اطلاع نمایندگان دانشجویان نیز برسد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب