خانه / اخبار ایران / سفیر امارات از سوی وزارت امور خارجه احضار شود

سفیر امارات از سوی وزارت امور خارجه احضار شود

بیا تو مالزی -

متاسفانه اماراتی ها پس از طی یک بازی اطلاعاتی اموال سرمایه گذاران ایرانی را مصادره و آنها را با جیب خالی و پابرهنه از امارات اخراج می‌کنند…آفتاب: عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بدرفتاری اماراتی‌ها با ایرانیان خواستار احضار سفیر امارات از سوی وزارت امور خارجه ایران شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی آفتاب، عوض حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جمع خبرنگاران با اظهار به اینکه حق سرمایه گذاران ایرانی در امارات و بخصوص در دبی توسط افرادی که اسپانسر یا کفیل آنها می‌شوند، اجحاف و ظلم می شود، گفت: «این اسپانسرها از خاندان آل مکتوم که حاکم بر امارات هستند بوده و رفتار آنها با سرمایه گذاران ایرانی به گونه‌ای است که در طول یک سال گذشته بیش از صد نفر از بازرگانان و تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی به بهانه‌های واهی به مراجع مختلفی در امارات کشانده شدند و تحت شدیدترین اهانت‌ها و بازجویی‌ها قرار گرفتند».

وی با اشاره به زیرپا گذاشته شدن اصول حقوق بشر توسط اماراتی ها ادامه داد: «متاسفانه اماراتی ها پس از طی یک بازی اطلاعاتی اموال سرمایه گذاران ایرانی را مصادره و آنها را با جیب خالی و پابرهنه از امارات اخراج می‌کنند».

حیدرپور خاطرنشان کرد: «از وزارت خارجه می‌خواهم تا این موضوع را به مسئولین و روسای کشور امارات منعکس کند و با یک بررسی دقیق جلوی اجحاف حق ایرانیان گرفته شود».

وی تاکید کرد: «وزارت خارجه باید با احضار سفیر امارات در تهران توضیحات لازم را به ایشان دهد و از وی بخواهد تا اعتراض ایران را به گوش حاکمان اماراتی بخصوص حاکمان دبی برساند».

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: «هر گونه اطلاعی که مورد نیاز مراجع رسیدگی کننده باشد توسط هموطنان ایرانی که در حق آنها اجخاف صورت گرفته به مسئولین امارات ارائه خواهد شد».

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب