چهارشنبه , 5 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / سلطان خودروی مالزی درگذشت

سلطان خودروی مالزی درگذشت

بیا تو مالزی -

تان سری نسیم الدین 53 ساله دیروز در بیمارستانی در لس آنجلس بر اثر سرطان ریه درگدشت. وی موسس و رئیس شرکت نازا NAZA کارآفرین و ثروتمندی خودساخته بود که خودش را یک مرد ساده می دانست…

نسیم الدین در خانواده ای متوسط در ایالت نگاری سیمبلان به دنیا آمد و تحصیلات چندانی نیز نداشت. وی با اندوخته ای 80 هزار رینگیتی کار خود را با وارد کردن 20 اتومبیل دست دوم از ژاپن شروع کرد و پس از چند سال توانست وارد کننده معتبرو شناخته شده ای شود. اما نقطه اوج کسب و کار وی قرارداد همکاری تولیدی نازا با کیا موتور بود. کمک وی حتی به اقتصاد کره جنوبی نیز آنچنان چشمگیر بود که مدال خدمات صنعتی این کشور را ازآن خود کرد. سرمایه وی در خدمت سیاستهای دولت مالزی به منظور کارآفرینی بومی پوترا ها قرار گرفت و بجز امور صنعتی وی مشارکت و فعالیتهایی نیز در زمینه های کشاورزی و فروشگاههای زنجیره ای مواد غذایی داشت. نسیم الدین در املاک نیز سرمایه دار موفقی بود و غیر از دارایی های وی در مالزی چند هتل مجلل در آمریکا از جمله هتل کراون پلازا در سن پدروی لس آنجلس از وی جای مانده است.

از روی دیگر مرگ وی مخاطب ایرانی را متوجه این نکته می کند که در مالزی که دارای اقتصاد آزاد می باشد سرمایه داران و خادمین تولید و اشتغا ل زایی  در آسایش ، به مرگ طبیعی و در شرایطی می میرند که جامعه و دولت نیز قدر دان خدمات آنها هستند. در این کشور سرمایه دار را زالو صفت نمی دانند و شرکتهای خصوصی را نیز لانه فساد نمی خوانند. رانت و مافیا اقتصاد را فلج نکرده است و مشکلات اقتصادی را با علم حل می کنند و دست به فرافکنی و افسانه سرایی نمی زنند. تورم 3 درصد رشد  اقتصادی سالانه حدود شش درصد و نرخ بیکاری کم تر از 5 درصد می باشند.

منبع : ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب