دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / سمینار بین المللی جی.آی.اس آسیا و اقیانوسیه در مالزی آغاز بکار کرد

سمینار بین المللی جی.آی.اس آسیا و اقیانوسیه در مالزی آغاز بکار کرد

بیا تو مالزی -

چهاردهمین اجلاس اعضای کمیته دایمی سمینار بین المللی جی.آی.اس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه در کوالالامپور پایتخت مالزی آغاز بکار کرد…به گزارش روز سه شنبه ایرنا ، این سمینار از روز جاری با عنوان "کاداستر و مدیریت زمین" و با حضور وزیر منابع طبیعی مالزی به همراه مقامات عالی 56 کشور عضو کمیته دائمی منطقه آسیا و اقیانوسیه کار خود را در تالار همایش های هتل رنسانس شهر کوالالامپور آغاز کرده است.

اصطلاح کاداستر به معنای تلفیق اطلاعات توصیفی زمین به همراه اطلاعات حقوقی نظیر آن عنوان شده است.

از ایران نیز با توجه به اینکه مدیریت املاک کشورمان به عهده سازمان ثبت اسناد و املاک کشورمان قرار دارد، رئیس این سازمان در رأس هیأتی به همراه یک گروه دیگر کارشناسی از این نهاد در این سمینار حضور فعال دارد.
"حسینعلی امیری" در حاشیه این سمینار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در کوالالامپور اظهار داشت: از آنجایی که توسعه پایدار بدون توجه به مدیریت زمین و استفاده بهینه از آن امکانپذیر نیست، لذا این جلسه برای ایران حایز اهمیت است.
وی افزود: متأسفانه برنامه های مرتبط با موضوع مدیریت زمین در ایران با تأخیر شروع شد و به همین دلیل ما ناچاریم عقب ماندگی های موجود را با استفاده از تجارب کشورها و سازمان های بین المللی جبران کنیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک ایران ادامه داد: مدیریت زمین، هم در برنامه ریزی های قضایی و حقوقی و هم در ساماندهی به بازار مسکن و زمین و همچنین در استفاده از برنامه ریزیهای کشاورزی و تولید غذا و نهایتاً عدالت اجتماعی تأثیر بسزایی دارد.

وی جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، توزیع عادلانه ثروت، هدفمند کردن یارانه ها، اخذ مالیات، مدیریت بر گردش منابع مالی که در ارتباط با املاک و مستغلات هزینه می شود را از دیگر دستاوردهای مهم این قبیل نشست های تخصصی عنوان کرد.

به گفته وی، در کشور ما نیز پیشگیری از سوءاستفاده از زمین که اصطلاح زمین خواری بدان اطلاق می شود، اهمیت زیادی داشته، ضمن آنکه بخشی از جلوگیری از پولشویی، شفاف سازی عملیات مالی مربوط به مدیریت املاک و زمین نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد.

امیری تصریح کرد: هم اکنون در ایران تا 75 درصد سیستم جامع املاک شکل گرفته و مقدار قابل توجهی از اراضی و املاک شهری با مختصات جهانی و حدود رقومی در سامانه ای یکپارچه طراحی شده و حدود 100 قلم اطلاعات مکان مرجع بر هویت رقومی اراضی تجمع شده است.

وی ادامه داد: به همین منظور شرکت در این سمینارها و استفاده از نظرات کارشناسی مطروحه می تواند به ما در بهینه سازی بانک و سامانه مذکور کمک شایانی نموده و در جلوگیری از صرف هزینه های ملی و پیشگیری از تضییع اوقات با توجه به ضرورت تسریع در تکمیل سامانه جامع املاک، کشور ما را یاری کند.

چهاردهمین اجلاس اعضای کمیته دایمی سمینار بین المللی جی.آی.اس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه و نشست های تخصصی آن با حمایت سازمان ملل متحد در کوالالامپور از 19 الی 22 اوت (29 مرداد لغایت یکم شهریور) ادامه دارد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب