خانه / اخبار ایران / سهمیه بنزین آبان ماه 60 لیتر تعیین شد

سهمیه بنزین آبان ماه 60 لیتر تعیین شد

بیا تو مالزی -

از ابتدای آبان ماه  60 لیتر بنزین برای دومین ماه به كارت‌های سوخت واریز می شود.

سهمیه بنزین آبان ماه ثابت ماند.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، در حالی كه محمد رویانیان رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت كشور از ثابت ماندن سهمیه بنزین خودروها در آبان ماه خبر داده است گمانه‌زنی‌ها در خصوص حذف سهمیه بنزین از آذر ماه سال جاری بالا گرفته است.
با واریز پول به حساب سرپرستان خانوار در سه استان كشور و قوت گرفتن احتمال اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای آذرماه، در برخی محافل توقف اختصاص سهمیه بنزین از ابتدای آذر ماه مطرح شده است.
پیش از این به دلیل نامعلوم بودن زمان اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها درنیمه دوم سال، تخصیص فصلی بنزین به تحصیص ماهانه تغییر یافت و بر این اساس مقرر شد به جای واریز سهمیه یك فصل به كارت‌های سوخت سهمیه‌ها در هر ماه به كارت‌های دارندگان خودرو واریز شود.
به این ترتیب 60 لیتر بنزین برای مهرماه سال جاری به كارت‌های سوخت واریز شده است و مقرر است از ابتدای آبان ماه نیز 60 لیتر بنزین برای دومین ماه به كارت‌های سوخت واریز شود. هر چند برخی خبر از حذف سهمیه‌ها با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها می‌دهند اما این مهم هنوز به تصویب نرسیده و به گفته برخی از مقامات احتمال تداوم سهمیه بندی‌ها با ساختار جدید وجود دارد. در این ساختار سهمیه‌ها به جای اختصاص یافتن به خودروها به خانوار تخصیص می‌یابد و به این ترتیب اگر تعداد خودروهای یك خانوار بیش از یك دستگاه باشد در میزان سهمیه دریافتی تاثیری نخواهد داشت.
بر اساس این گزارش سهمیه سواری‌های بنزینی و دوگانه سوز شخصی ماهیانه 60 لیتر، موتورسیکلت‌ها 25 لیتر، تاکسی بنزینی 500 لیتر، دوگانه سوز و ال پی جی سوز 200 لیتر، آژانس (بنزینی 300 لیتر)، دوگانه سوز و ال پی جی سوز 200 لیتر است، همچنین سهمیه بنزین مسافربر شخصی دوگانه سوز و ال پی جی سوز نیز 200 لیتر است.
وانت بنزینی نوع ماهیانه 200 لیتر، وانت دوگانه سوز 100 لیتر، بنزینی نوع دو 400 لیتر و دوگانه سوز نوع دو نیز 200 لیتر است. همچنین کامیون و کامیونت بنزینی نیز هم اکنون ماهیانه 400 بنزین یارانه‌ای خواهند داشت که در این ارتباط سهمیه خودروهای دوگانه سوز در این گروه 200لیتر است.
هم اکنون قیمت هر لیتر بنزین یارانه‌ای 100 تومان، بنزین سوپر یارانه‌ای 150تومان، بنزین نیمه یارانه‌ای 400 تومان و بنزین نیمه یارانه‌ای سوپر 550 تومان است.

منبع:ایلنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب