پنج شنبه , 9 بهمن 1399
خانه / اخبار ایران / سه هزار دانشجوی خارجی در دانشگاههای کشور تحصیل می کنند

سه هزار دانشجوی خارجی در دانشگاههای کشور تحصیل می کنند

بیا تو مالزی -

محمد مهدی زاهدی گفت: سه هزار دانشجوی خارجی هم اکنون در دانشگاههای تهران و قم تحصیل می کنند…

 

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات عصر شنبه در مراسم آعاز ساخت واحد بین المللی دانشگاه تربیت مدرس شهرستان نور افزود : این تعداد ظرفیت پذیرش دانشجوی خارحی در کشور رو به افزایش است.

وی خاطر نشان کرد : تعداد دانشجویان کشور از 800 هزار نفر در سال 84 به یک میلیون و 200 هزار نفر در سال جاری افزایش یافته است.

زاهدی با اشاره به اینکه رتبه دو دانشگاه برتر ایران در جهان در رده های 430 و 440 قرار گرفته است، یادآور شد : تا چند سال آینده داوطلب علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه با اطمینان و به راحتی وارد این فضا می شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه رتبه دانشجویان مازندرانی و میزان سواد و استعداد این افراد بسیار بالاست بر ضرورت توجه بیشتر به این افراد توسط مسئولان استان و کشور تاکید کرد.

استاندار مازندران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه 140 هزار دانشجو در 18 مرکز دولتی و 35 مرکز غیردولتی و آزاد استان تحصیل می کنند، یادآور شد : 23 مرکز تحقیقات دولتی در استان وجود دارد.

ابوطالب شفقت افزود: مازندران جایگاه ویژه ای در توسعه فناوریهای نوین دارد و با ایجاد صنایع جدید امکان بهره برداری از این فناوری وجود خواهد داشت.

در این مراسم عملیات اجرایی واحد بین الملل دانشگاه و دانشکده عاوم کشاورزی و منابع طبیعی و مسجد دانشگاه تربیت مدرس شهرستان نور توسط وزیر علوم و استاندار مازندران آغاز شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب