خانه / اخبار مالزی / سومین مرد ثروتمند مالزی در گذشت

سومین مرد ثروتمند مالزی در گذشت

بیا تو مالزی -

سومین مرد ثروتمند مالزی و بیستمین مرد ثروتمد دنیا "لیم گه تانگ" در ۸۹ سالگی در گذشت …با دارایی بیش از۴۰۰۰ میلیلرد تومان )۴.۳ میلیارد دلار (مجله فور بس) صاحب بزرگترین دومین قمار خانه دنیا در مالزی و گروه تجاری گنتینگ فعال در هتل داری شهر بازی- کشاورزی -صنعت کاغذ-نفت و گاز -نیروگاه – کامپیوتر و تجارت در ۱۱:۲۰ دقیقه امروز در گذشت از او ۸ فرزند و ۱۹ نوه مانده است.

نخست وزیر مالزی با تعریف از او به عنوان یک شخص زحمت کش و فعال اقتصادی  فوت او را ضربه ای جبران ناپذیر به ملت و اقتصاد کشور عنوان کرد او شخصا به خانواده نامبرده مراتب تسلیت خود را ابلاغ کرد.(اینجا)
"لیم گه تانگ" در یک خانواده فقیر چینی در چین به دنیا آمد و در ۱۶ سالگی به خاطر از دست دادن پدرش از مدرسه تر ک تحصیل کرد در سن ۱۹ سالکی به مالزی مهاجرت کرد و در نجاری عمویش مشغول شد و همزما ن زبان مالایی یادگرفت . دو سال بعد او مبادرت به پیمانکاری جز روی آورد و ساخت یک خانه دو طبقه کرد.

کار هایی بعدی او به ترتیب خرید ضایعات فلزی- خرید وفروش ماشین آلات سنگین دست دوم- شراکت ماشین آلاتش در معدن- پیمانکاری راهسازی و ساختمانی و سپس سرمایه گذاری با ریسک بالا در تپه ای  در گنتینگ هایلند بوده است.

او زندگی خودش را به صورت کتاب کرده است و در بازار مالزی موجود است.(اطلاعات تکمیلی)

منبع : وبلاگ مهندس جوان

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب