یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / دانش و فناوری / شایع‌ترین حملات اینترنتی علیه كاربران ایرانی در ماه اكتبر ‪۲۰۰۷‬

شایع‌ترین حملات اینترنتی علیه كاربران ایرانی در ماه اكتبر ‪۲۰۰۷‬

بیا تو مالزی -

جام جم آنلاین: طی ماه گذشته میلادی، تروژان‌ها و آگهی افزارها با تشكیل بیش از نیمی از كل بدافزارهای فعال، شایع‌ترین و مهمترین تهدید علیه امنیت رایانه‌ها معرفی شدند…‪ panda security‬با انتشار گزارشی در خصوص وضعیت جهانی امنیت اطلاعات، شایع‌ترین بدافزارهای فعال در ماه گذشته میلادی را در اغلب كشورهای جهان و از جمله جمهوری اسلامی ایران معرفی كرد.

بر اساس این گزارش ، تروجان مشهور ‪ Downloader.MDW‬با ایجاد ‪ ۱۳‬درصد از كل آلودگی‌های رایانه‌ای در كشور عنوان مهمترین و شایع‌ترین كد مخرب رایانه‌ای در ایران را به خود اختصاص داده است.

این تروژان كه در چند ماه اخیر مهمترین بدافزار ردیابی شده در سراسر جهان نیز بوده است عمدتا حتی علی رغم وجود نرم افزارهای امنیتی قادر است تبادل اطلاعاتی كاربر را از طریق اشغال بیش از حد پهنای باند با اختلال مواجه نموده و به شكل محسوسی از سرعت عملكرد سیستم بكاهد.

این تروجان با استفاده از فن‌آوری‌های پیشرفته خود را از دید بسیاری از برنامه‌های امنیتی مخفی نگاه می‌دارد و بهترین عامل انتشار آن، عدم ترمیم حفره‌های امنیتی موجود در سیستم‌های عامل و برنامه‌های كاربری است.

علاوه بر این عامل مهم دیگر در پراكندگی سریع ‪ Downloader.MDW‬ ضعیف شدن قدرت برنامه‌های حفاظتی توسط تاثیر سایر ویروس‌ها و بدافزارهای نفوذی در سیستم‌های رایانه‌ای می‌باشد.

تروجان ‪ QHost.FP‬نرم افزار مخرب دیگری است كه با ایجاد ده درصد از كل تهدیدهای امنیتی علیه كاربران ایرانی اینترنت، در رتبه دوم شایع‌ترین بدافزارهای ماه اكتبر قرار گرفته است. این كد خطرناك كه در واقع گونه جدیدی از خانواده تروجان‌های ‪QHost‬ است حاصل یك تغییر جزیی در فایل سیستمی ‪ Hosts‬ویندوز می‌باشد كه برای تبدیل آدرس‌های ‪ IP‬به عناوین مرتبط آنها، قبل از سرویس‌های مهمی مانند ‪ WINS‬یا ‪ DNS‬توسط سیستم عامل بررسی می‌شود.

به گزارش ایرنا، عدم دسترسی كاربر به بسیاری از پایگاه‌ها و صفحات وب و نیز اختلال در فعالیت‌های امنیتی سیستم از مهمترین آثار تخریبی ‪ QHost.FP‬محسوب می‌شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب