یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / دانش و فناوری / شایع ترین ویروس های رایانه ای ماه آوریل در ایران

شایع ترین ویروس های رایانه ای ماه آوریل در ایران

بیا تو مالزی - آی تی ایران – از هر ده رایانه آلوده در ایران، یك مورد توسط ویروس جدید W32/Maximus.A مورد حمله قرار گرفته است…
Panda Software، فهرست شایعترین و مهمترین ویروس های رایانه ای ماه آوریل را برای اغلب كشورهای جهان و ازجمله كشور جمهوری اسلامی ایران منتشر كرد.

در این فهرست كه بر اساس اطلاعات برگرفته از برنامه قدرتمند و جامع ActiveScan، تهیه و تنظیم شده، از یك ویروس فوق العاده فعال، با نام Maximus.A، به عنوان مهمترین تهدید رایانه ای علیه كاربران ایرانی اینترنت نام برده شده است.

این بدافزار، كه عامل ده درصد از كل آلودگی های رایانه ای در ایران بوده است، از طریق كپی خود در فایل ها و برنامه كاربردی و با استفاده از حفره های امنیتی، در رایانه كاربران نفوذ می كند. انتشار این كد مخرب می تواند از طریق مشاهده وب سایت های آلوده، بازكردن فایل ها و نامه های الكترونیكی نا امن نیز انجام گردد.
این كد، اثرات تخریبی مختلفی در سیستم های رایانه ای ایجاد می كند.

كرم رایانه ای Brontok.H، با ریسك تخریبی بالا، مانند ماه های گذشته هم چنان درصد بالایی از آلودگی را (در حدود 9.5 درصد) به خود اختصاص داده و در مكان دومین تهدید مهم اینترنتی قرار گرفته است.

Brontok.H كه از طریق فایل ها و وب سایت های آلوده و بازكردن نامه های نا امن، با سرعت عجیبی منتشر می شود، قادر است رجیستری ویندوز را غیر فعال ساخته و در صورت اجرای فایل های .exe ، سیستم را خاموش و سپس روشن نماید. از دیگر نشانه های وجود این كد، كندی و اختلال شدید در عملكرد سیستم و خاموش شدن سیستم با اجرای Command Prompt می باشد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب